WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Agropoli - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Jednym z mniej znanych miast we Włoszech jest Agropoli. Położone jest nas Morzem Tyrreńskim, a jego wybrzeża są niezwykle malowniczym miejscem. Wody są przeźroczyste, błękitne, aż chce się nad nimi odpoczywać. Miasto zawiera dość bogatą historię z czasów prehistorii, a także starożytności, jaką można obejrzeć poprzez piękno tamtejszych zabytków.

Co warto zobaczyć w Agripoli?

Turyści uwielbiają zwiedzanie, dlatego też w skrócie muszą wiedzieć, iż warto jest zobaczyć świątynie Artemidy, port Posejdona, pozostałości po starożytnym Paestum, czy też miejską dzielnicę. Idealnym rozwiązaniem, aby nigdzie się nie zgubić, jest mapa. Dzięki niej można bez problemu trafić do ruin klasztoru San Francesco, a także na szeroko rozciągające się plaże. Dodatkową atrakcją miejscowych jest owity legendą zamek, zbudowany na bizantyńskich ruinach w okolicach VI wieku.

Jak trafić do Agripoli?

Agripoli jest miastem położonym nieopodal Neapolu, a także Salermo. Łączy je ponadto stacja kolejowa, jaką wielu miejscowych, a także przyjezdnych ma szansę się przemieszczać w szybkim tempie. Wcześniej oczywiście ta stacja nie istniała, co jest zaznaczone na wielu mapach, czy planach. Kiedy tylko przytrafi nam się ładna pogoda, możemy swój plan podróżniczy poszerzyć o przejazd do starożytnych Pompejów, Herkulanum, czy Stabiae, znajdujących się w sąsiednich granicach. Turystka wszystkich tych miast, jest cały czas na etapie szerokiego rozwoju, dzięki niemu wiemy coraz więcej na temat życia ludzi w starożytnych cywilizacjach, czy też czasach średniowiecza. Dlatego też dobrym pomysłem jest wyjazd do miejsc, jakie nie są słynne, aby zobaczyc coś nowego.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com