WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Albenga - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Nad Zatoką Genueńską znajduje się ciekawe miasto o nazwie Albenga. Nie jest ono co prawda miastem, jakie stanowi czołówkę zwiedzanych i wybieranych we Włoszech, jednakże jest jednym z ciekawszych ośrodków turystycznych, jakiego zwiedzanie może być wyjątkowo przyjemne. Głównie jest znane jako kąpielisko, poprzez wzgląd na położenie geograficzne oraz architekturę, zarówno miejscową, jak i okoliczną. W Albendze znajduje się także stacja kolejowa, jaka ułatwia podróże po okolicach i z miasta do miasta.

Pogoda latem

Pogoda letnia porą jest niezwykle przyjemna, gdyż na lazurowym niebie praktycznie od świtu do zmierzchu rozpościera się słońce. Niebo potrafi być niezwykłym, dlatego też można dzięki niemu poczuć się spokojnie. Każda mapa zakupiona we Włoszech, zawiera cząstkowe informacje na temat miasta Albenga, a tym samym miejsc, gdzie jest najbardziej słonecznie i w jakim czasie. Praktycznie każdemu ze zwiedzających przydatny może się okazać zwykły przewodnik, jaki możemy dostać w dosłownie każdym z kiosków.

Główne atrakcje i zabytki miasta

Na turystów czekają najbardziej znane zabytki, jakie koniecznie trzeba zobaczyć. Należy do nich Katedra pod wezwaniem św. Michała Anioła, Palazzo Peloso, czy wieże Torre del Vecchio Comune. Można także odwiedzić miejskie muzeum, czy rzymskie łaźnie. Im więcej mamy planów, a także im lepiej przejrzymy mapy, bądź strony internetowe biur podróży, tym lepiej uda nam się wybrać miejsce na wakacje. Włochy przeważnie są ciepłym miejscem, najbardziej jednak w środku lata, kiedy temperatura potrafi przekroczyć 30 stopni.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com