WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Allasio i Diana Marina - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanieAlassio i Diana Marina – pogoda

Allasio i Diana Marina leżą sąsiadująco na Wybrzeżu Liguryjskim. Dlatego klimat w tych miejscowościach, kształtowany jest przez Morze Liguryjskie oraz klimat podzwrotnikowy morski. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, w tym czasie temperatury w dzień nie spadają poniżej 25°C. Natomiast najzimniejszy okres zaczyna się w grudniu a kończy wraz z nadejściem marca. Temperatury wody morskiej nie spadają poniżej 12°C, a w sezonie wakacyjnym temperatura może osiągać nawet 23 stopni. Również wtedy urlopowicze mogą liczyć na piękną i bezdeszczowa pogodę. Więcej dni deszczowych przypada na czas zaraz przed i po sezonie.

Alassio i Diana Marina - przewodnik

Alassio i Diana Marina leżą u wybrzeża Morza Liguryjskiego w północno-zachodniej części Włoch. W regionie położone są nowoczesne kurorty, w których podczas sezonu letniego urlop spędzają całe rodziny z dziećmi. Alassio uznawane jest za miejsce uzdrowiskowe z wieloma atrakcjami turystycznymi oraz pamiątkami. Diana Marina została całkowicie odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1887 roku. Można tu przechadzać się po uroczym deptaku z bujną i egzotyczną roślinnością. Między Diana Marina oraz Alassio znajduje się czterokilometrowe kąpielisko, na którym można wypróbować różnych sportów wodnych. Z tej plaży można również udać się motorówką na wyspę Gallinara, na której znajduje się rezerwat przyrody.

Alassio i Diana Marina – mapa

Kurorty Alassio i Diana Marina położone są 30 kilometrów na wschód od San Rema Imperia. Natomiast Diana Marina mieści się tylko 50 kilometrów od granicy z Francją. Warto mieć ze sobą mapę, aby zwiedzić okoliczne kurorty. Wcześniej można zaznaczyć najbardziej interesujące urlopowiczów obiekty by dopasować jak najlepiej pod względem logistycznym trasę zwiedzania.

Alassio i Diana Marina – zwiedzanie

Przede wszystkim wyjeżdżając w regiony Alassio i Diana, nie można nastawiać się na przebywanie ciągle w jednym miejscu. Kurorty nie są wielkie, a dużo bogactw w formie zabytków jak i pięknych malowniczych krajobrazów, kryje się również w pobliskich miejscowościach. Spacerując wzdłuż brzegu morza można mijać co chwilę stare wsie rybackie, które nadal oddają klimat, jaki panował jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Warto zwiedzić Stare Miasto w Alassio, a dokładniej wzniesioną tam w XVIII wieku katedrę. Ciekawym obiektem do zobaczenia na pewno będzie Muzeum Oliwy oraz plantacje kwiatów i gaje oliwne, które rozciągają się wzdłuż Riwiera dei Olivi. Będąc w Alassio nie powinno się pomijać zabytkowego kościoła benedyktynów, wieży wartowniczej a nawet klimatycznej biblioteki angielskiej.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com