WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Amalfi - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie


Amalfi – pogoda

Amalfi, które położone jest nad Morzem Tyrreńskim, znajduje się pod jego wpływem jeśli chodzi o klimat. Najcieplejsze miesiące w Amalfi to zdecydowanie lipiec oraz sierpień. W tym czasie temperatury wahają się od 28 do 30°C. Najzimniejszymi miesiącami są grudzień, styczeń i luty. Chociaż i wtedy zima jest raczej sprzyjająca na zwiedzanie kurortu, ponieważ temperatury rzadko kiedy spadają poniżej 5°C. Temperatura wody w Morzu Tyrreńskim w regionie Amalfi waha się od 12 do nawet 25°C, której apogeum oczywiście osiągane jest w sierpniu.

Amalfi – przewodnik

Amalfi, czyli największe miasto w pobliskim pasie Wybrzeża Tyrreńskiego, należy do południowej części półwyspu Sorrento. Jest to region z tradycjami sięgającymi jeszcze bizantyjskich czasów. Tutaj niegdyś rozkwitał handel morski, obecnie kwitnie biznes turystyczny oraz developerski. Bo to tutaj zjeżdżają się najbogatsi Włosi, a także inne narodowości do swoich rezydencji na sezon letni. Nie ma tutaj zbyt wielu plaż, jednak liczy się w końcu jakość a nie ilość, a lokalne plaże zachwycają turystów swoimi skalnymi urwiskami i pięknymi widokami na miasteczka położone na wzniesieniach. Ponadto w Amalfi znajduje się sporo ciekawych zabytków zarówno sakralnych jak i świeckich. Ciekawostką jest to, że budynki mieszkalnie budowane są niejako na jeden styl. Ściany zewnętrzne są bielone, co można podziwiać w całości, albo z przeciwnego wybrzeża albo z rejsu stateczkiem.

Amalfi – mapa

Warto mieć ze sobą mapę Amalfi i okolic wypoczywając na tym wybrzeżu. Miasto posiada ponad siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców i cały czas się rozrasta, poniekąd zlewając się z sąsiadującym Salerno. Bez orientacji w terenie można łatwo się zgubić w ciasnych uliczkach, które mogą zauroczyć każdego przechodnia i skusić na ich zwiedzanie.

Amalfi – zwiedzanie

Przyjeżdżając na Wybrzeże Amalfi, dobrze jest wiedzieć, co warto zwiedzić i gdzie dane punkty się znajdują. Miasto miało w czasach średniowiecza bujną a zarazem dość trudną historię. W 1131 roku zostało podbite i zniewolone przez Normanów, natomiast około dwustu lat później, region nawiedziło silne trzęsienie ziemi, degradujące cały dorobek mieszkańców. Na szczęście Włosi szybko zaczęli odbudowywać miasto i dziś turyści mają co oglądać. Warto udać się do Positano, niewielkiej miejscowości położonej na Wybrzeżu Amalfi. Tu podróżni mogą zobaczyć okazały Kościół Santa Maria Assunta, natomiast w Atrani - miejscowości obok można podziwiać świątynie Santa Maria Magdalena i San Salvatore del Birecto. Maiori ugości urlopowiczów nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także zabytkowym zamkiem San Nicola de Thoro Plano.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com