WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Arma Di Taggia - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Tylko sześć kilometrów od pięknego San Remo znajduje się urocze włoskie miasteczko z łagodnym klimatem i szerokim wybrzeżem – Arma di Taggia, które leży u samych podnóży doliny argentyńskiej. Planując tam wakacje, z pewnością nie można narzekać na nudę, wypełniając czas leżakując na plaży, zwiedzając historyczne zabytki, albo odwiedzając rekreacyjne i wakacyjne kompleksy turystyczne, których w Arma di Taggia z pewnością nie brakuje.

Kiedy na urlop do Taggii? - pogoda

Miasto to tętni życiem zarówno w rozgrzane słońcem lato, jak i nieco chłodniejsze, ale także słoneczne jesienie i zimy. W okolicach lipca i sierpnia temperatury są najwyższe. W ciągu dnia utrzymuje się ponad 30 stopni Celsjusza, a temperatura w nocy nie spada poniżej 20. Także woda w morzu pozwala przez cały dzień, do późnego wieczora zażywać morskich, przyjemnych kąpieli.

Zabytki w Taggii - zwiedzanie i atrakcje

Będąc w Taggii warto odwiedzić Klasztor Dominikanów z 1490 roku, w którego wnętrzach można podziwiać dzieła od samego Ludwico Antonio i Francesco Brea czy Giovaniego Canavesio i Emanuele Maccari, znanego jako Macario Taggia. Warty zobaczenia jest też średniowieczny most, wznoszący się nad rzeką, którą można dopłynąć do samej Argentyny. Ponadto na starym mieście można podziwiać piękny barokowy kościół ze Statuą Matki świętej, której podobnież dwa razy poruszyły się oczy. W Taggii znajduje się też kościół z epoki romańskiej z wieżą i kryptą pochodzący z XII wieku, jak i kompleks San Domenico z XV wieku, który przy ponad trzy wieki był ważnym centrum kultury i sztuki wschodniej Ligurii. Warto odwiedzić to miejsce, ze względu na wielkie freski, obrazy, sklepienia i bezcenne starodruki.

Urok Tagii - przewodnik po mieście

Wiele hoteli, basenów, kompleksów z atrakcjami dla całej rodziny, sprawia, że Arma di Taggia jest przyjazna dla każdego. Miasto to słynie z pięknych kwiatów, oliwek i drzew cytrusowych. Nie brakuje też ciekawej historii Włoch, przeplatanej pięknymi włoskimi budowali, architekturą ze średniowiecza, jak i murów, wieży czy dzieł prawdziwych artystów. Arma di Taggia obfituje jednak nie tylko w zabytki, znajduje się tam bowiem wiele atrakcji, które urozmaicą urlop zarówno starszym jak i młodszym wczasowiczom. Na uwagę zasługuje tor gokartowy, gdzie podczas wyścigów można ustanowić własny rekord na gokartach. W lutym, podczas lokalnego święta odbywa się tam prawdziwa parada kostiumowa, z pewnością warto to przeżyć i zobaczyć. Rozkoszując się słoneczną Italią, warto spróbować pysznej włoskiej kuchni, gdzie specjalnością taggijskich restauratorów są przyrządzane na tysiąc różnych sposobów pyszne oliwki. Urlop można też wzbogacić różnymi kulturalnymi wydarzeniami, w mieście organizowanych jest bowiem wiele wieczorków literackich, koncertów muzyki poważnej, a także występy orkiestr nie tylko rodzimych, ale także wielkich gwiazd zagranicznych. Usłyszeć można też gwiazdy wielkiego formatu, chóry i zespoły. Taggia jest też przyjemnym kurortem dla urlopowiczów, którzy całymi dniami mogą wylegiwać się na piaszczystych, rozlanych w słońcu plażach. Miasto to jest też dobrze przygotowane na spędzenie urlopu, wiele małych i przytulnych knajpek po uliczkach Taggii zaprasza na smaczne posiłki regionalnej kuchni, a nocą życie tętni w okolicznych pubach i klubach.

Autor: Edyta Skrzek

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com