WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Co warto zwiedzić na wakacjach we Włoszech?

Gdziekolwiek jesteśmy we Włoszech, wszędzie towarzyszy nam ich niecodzienny majestat, gdzie ścierają się ze sobą krajobrazy Alp z wybrzeżami dostępnych i otwartych mórz. Wszystko to nasycone jest niesamowitymi barwami przyrody, ciepłem słońca i piękną, starodawną architekturą.

Gran Paradiso

Park Narodowy Gran Paradiso to magiczne miejsce, pozwalające przy aktywnym spędzaniu czasu wypocząć. Ta perełka niesamowitej włoskiej natury częściowo dzikiej i nieujarzmionej, znajduje się tuż przy granicy z Francją. Tam będziemy mogli zobaczyć zagrożone gatunki koziorożca alpejskiego czy innych zwierząt. Spacerując w lasach przepełnionych jodłami, sosnami czy modrzewiem, odetchniemy tonią czystego powietrza i bez końca będziemy napawać się swojskim urokiem szarotek, fiołków czy innej, typowej dla alpejskiego klimatu roślinności.

Abruzzo

Abrazji nie sposób pominąć w poznawaniu typowo włoskich krain i klimatów. W samym sercu Abrazji znajduje się Parco Nazionale d`Abruzzo,z charakterystycznymi głębokimi jarami i wąwozami. Teren ten jest zamieszkany przez wilki i niedźwiedzie brunatne. Ochrona tego obszaru pozwoliła zachować iście dziką naturę, nieujarzmione, dziko płynące, rwące potoki i nie skażone przez człowieka piękne polany.

Wezuwiusz

Atrakcją Włoch jest jeden z najbardziej niebezpiecznych i zarazem najbardziej znanych wulkanów na całym świecie. Wezuwiusz urozmaica krajobraz Zatoki Neapolitańskiej, a od czasu do czasu słychać jego groźne pomruki. Wezuwiusz zaliczany jest do pięciu najbardziej niebezpiecznych wulkanów na całym świecie, przy nim powstało specjalne obserwatorium, rejestrujące jego wszelkie ruchy sejsmiczne. Ciekawa jest też szata roślinna wokół wulkanu i na jego stokach, ze względu na bardzo żyzną i urodzajną glebę.

Monti Sibillini

Odwiedzając Włochy, warto też skierować się na podnóża Apenin, gdzie jednym z piękniejszych, dostojnych i owianych licznymi legendami pasm, jest właśnie Mont. Według podań i legend, właśnie tam tworzono pierwsze, liczne wioski średniowieczne. Góry te są też idealnym miejscem na piesze wycieczki, podczas których z pewnością można rozkoszować się niesamowitym i wyjątkowo pięknym krajobrazem.

Włoskie miasta

Ponadto warto wybrać się na wycieczkę do piękniejszych włoskich miast, jak Rzym, Neapol, Mediolan, Turyn czy do romantycznej Wenecji, gdzie największą atrakcję stanowią gondole. Z pewnością oprócz podziwiania pięknych weneckich widoków, warto zahaczyć o Pizę, by zobaczyć jeden z większych, architektonicznych cudów świata – Krzywą Wieżę.

Autor: Edyta Skrzek

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com