WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Dolina Adygi - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Alpy, prócz niebezpieczeństwa, kryją w sobie niezwykłe piękno, a także miasta, czy miejsca, jakie warto zwiedzać. Jednym z nich jest malownicza Dolina Adygi położona po wschodniej stronie. Płynie tam także rzeka o nazwie Adyga, a dzięki pięknej słonecznej pogodzie, można zobaczyć naprawdę wiele. Warto mieć przy sobie jakiś przewodnik, jaki pokaże nam, co warto jest zobaczyć, gdyż w pobliżu tejże pięknej miejscowości, kryje się sporo starożytnych miast owianych historią.

Co warto zobaczyć w Dolinie Adygi i w pobliskich miejscach?

Zdecydowanie prócz samej Doliny Adygi, najbardziej warty uwagi jest Trydent, w jakim znajduje się mnóstwo zabytków, pochodzących z okresu przed i zaraz po naszej erze. Przeważnie są to świątynie i ołtarze należące do starożytnych bogów i bogini, zarówno greckich, jak i rzymskich. Turyści uwielbiają podróże poza wytyczone tereny, dlatego też warto jest zawitać do wzniosłej gotyckiej katedry w Bolzano, czy też zatrzymać się na Riva del Garda i z mostu obserwować jezioro Garda. Mapa pokazuje nam także południowy Tyrol, w jakim również jest wiele dzieł architektonicznych skonstruowanych przez znamienitych artystów, pokroju Iktinosa i Kalikratesa.

Bezpieczeństwo i spokojne zwiedzanie

Ludzie jadąc do obcych krajów, najbardziej obawiają się braku akceptacji ze strony miejscowych, co jest bardzo częstą przyczyną wszelakich bójek, czy kradzieży. By tego uniknąć, dobrze jest się przygotować pod kątem znajomości języka obcego, a także należy posiadać numer, pod jakim możemy uzyskać informacje dla nas ważne. Największą atrakcją bez zwątpienia jest winnica, jednakże należy uważać z de laktacją takich win, aby nie podpaść tubylcom. Włosi, podobnie jak Francuzi, to smakosze win, dlatego też należy podejść do nich z celebracją.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com