WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Elba - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie

Wyspa Elba jest najbardziej kojarzona z faktu wyspy napoleońskiej. To na nią w początkach XIX wieku został zesłany Napoleon Bonaparte. Ponadto jest to wyspa, jakiej zwiedzanie może być bardzo przyjemne, gdyż rozpościera się na Morzu Tyrreńskim, należąc tym samym do największego Archipelagu wszelkich wysp Toskanii. Zima w tym rejonie świata jest w miarę łagodna, co umożliwia nam wyjazd nie tylko we wakacje, ale także w okresie ferii. Na wyspę można dotrzeć zarówno transportem wodnym, poprze promy, jak i powietrznym, poprzez samoloty. Na wyspie bowiem znajduje się czynny port i lotnisko.

Gdzie się zatrzymać na wyspie?

Ogólnie na wyspach na wczasach znajdują się osoby, jakie chcą się oderwać na chwilę od codzienności, a także zasmakować krain odległych od swoich domów, o miliony kilometrów. Znajdują się tam małe domki, jakie są przeznaczone do wynajmu dla turystów, ulokowane w pobliżu plaży. Wiele z nich ma dodatkowe baseny, dostęp do gier sportowo rekreacyjnych, czy dodatkowe pokoje. Turystom są także proponowane wszelakiej klasy apartamenty, w jakich mają nawet po cztery sypialnie do dyspozycji. Sęk największy jest w tym, aby mieć pewność co do tego, czy na taką wycieczkę, a zarazem wypoczynek starczy nam pieniędzy.

Co warto zwiedzić?

Najbardziej potrzebna nam jest mapa, abyśmy bez problemu mogli trafić do wybranych przez siebie regionalnych prowincji. Największe wrażenie robi oczywiście naturalna przyroda, wybrzeże Korsyki i Półwyspu Apenińskiego. Można także spróbować dań z kuchni toskańskiej, gdzie każda potrawa jest przygotowana ze świeżych przypraw włoskich, jak bazylia, czy z hodowanych na własnych plantacjach pomidorów, bądź niewielu znanym owocom morza.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com