WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Ile kosztują rozmowy telefoniczne z Włoch? Tanie rozmowy z Włoch


Rozmowy telefoniczne z Włoch

Dużo osób wyjeżdża do Włoch nie tylko w celach wypoczynkowych, ale także między innymi zarobkowych. Wiąże się to z długotrwałym pobytem w tym kraju, a także z tęsknotą za bliskimi, którzy zostali w Polsce. Na szczęście wejście do Unii Europejskiej i rozwój telefonii komórkowej, przyczyniło się w ostatnich latach do znacznego obniżenia stawek za połączenia międzynarodowe.

Rodzaje rozmów telefonicznych z Włoch

We Włoszech istnieją różne możliwości dzwonienia do Polski, a także do pozostałych krajów na terenie Unii Europejskiej. Istnieje możliwość włączenia roamingu, we własnej sieci komórkowej. Innym rozwiązaniem jest przejście do telefonii włoskich sieci komórkowych i doładowywać telefon w tamtejszych ofertach. Czasem niektóre osoby mają możliwość przeprowadzania rozmów z bliskimi przy pomocy telefonów stacjonarnych. Innym pomysłem może być wykupienie minut na rozmowy międzynarodowe przy pomocy telefonu w skype, a już darmową odmianą jest konwersacja dwustronna przy pomocy tego komunikatora. Dodatkową zaletą takiego rodzaju komunikowania się ze sobą, jest możliwość włączenia videorozmowy.

Który sposób jest najtańszy?

Oczywiście najtańszą opcją jest rozmowa przez skype’a dwóch osób – jest to darmowa konwersacja, która pozwala na zaoszczędzenie kilku ładnych euro. Jednym minusem takiego połączenia, jest dostęp do Internetu, a najlepiej stałego łącza obu stron. Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o połączenia międzynarodowe, jest przyłączenie się do tamtejszej sieci Wind. Już za około 5 Euro można rozmawiać około 2 godzin dzwoniąc na telefon stacjonarny. Najdroższą opcją jest rozmowa przez własny telefon z włączonym roamingiem. Koszt minuty połączenia to od 60 do 80 groszy. Dlatego przebywając we Włoszech na stałe lub przez bardzo długi okres, najbardziej opłaca się, założyć stałe łącze internetowe. Koszty szybko się zwrócą za tą inwestycję.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com