WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Ischia - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie

Ischia to przede wszystkim gorące wulkaniczne źródła, nietypowa i budząca zachwyt roślinność, liczne knajpki i piękne krajobrazy. Ta przepiękna, znajdująca się na powierzchni 64 kilometrów kwadratowych wyspa leży w Zatoce Neapolitańskiej i jest zaliczana do największych wysp tego regionu.

Wakacje w kraterze wulkanu - przewodnik po wyspie

Największą atrakcją wyspy jest wznoszący się na wysokość ośmiuset metrów nad poziomem morza wulkan - Epomeo, który nie tyko jest bezpieczny dla otoczenia, ale przede wszystkim zapewnia niesamowite wrażenia urlopowe i czyni z wyspy Ischii nietypowy kurort leczniczy. Swoją wycieczkę czy wczasy na Ischii warto bowiem rozpocząć od zdrowotnej kąpieli w gorących źródłach wulkanicznych. Dzięki tym źródłom, Ischia jest terenem bogatym w wody termalne, a źródła słyną z właściwości leczniczych między innymi na astmę czy bóle kręgosłupa. Źródła te znajdują się w miejscowości Ischia Porto, która zbudowana jest w samym sercu krateru nieczynnego dziś wulkanu. Miasto to kiedyś znane było, jako luksusowy kurort wypoczynkowy. Dziś w Ischia Porto na typowych dla włoskiego klimatu włoskich uliczkach, znajdziemy mnóstwo ciepłych, rodzinnych knajpek, lokali czy pubów. Wycieczkę warto zaplanować także do Ischia Ponte, byłego portu wyspy, którego największą atrakcją jest zbudowany jeszcze w XV wieku zamek, będący niegdyś warowną twierdzą Alfonsa Aragona. Potężna budowla została wzniesiona na samych skałach, 115 metrów nad zatoką u samego wejścia portu. Zamek dostępny jest nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz, gdzie turyści mogą podziwiać katedrę dell Asunta z dobrze zachowanymi freskami szkoły Giotta.

Kiedy i gdzie warto się wybrać - atrakcje wyspy

Lato na Ischii jest bardzo upalne i słoneczne, warto wybrać się tam zwłaszcza w lipcu, gdzie 26 przypada święto wyspy. Oprócz wielu ciekawych imprez kulturalnych, odbywają się też degustacje włoskich i lokalnych win, którym towarzyszą koncerty lokalnych zespołów i tańce. Na spacer warto wybrać się do pięknego parku Giardinio Poseion, zlokalizowanego w miejscowości Forio, gdzie podziwiać można piękną, charakterystyczną dla wyspy roślinność. Na degustację wina lokalnej produkcji można wstąpić do gęsto usianych na wyspie winnic.

Urlop na Ischii - pogoda

Wyspa jest też znana z szerokich i piaszczystych plaż, gdzie z pewnością każdy podczas urlopu znajdzie kawałek miejsca na wypoczynek i relaks. Od czerwca do września, temperatura wody utrzymuje się w okolicach 20 stopni Celsjusza, dzięki temu w tym czasie można zaplanować ciekawy urlop, łącznie ze zwiedzaniem pięknej włoskiej architektury.

Autor: Edyta Skrzek

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com