WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Jak wybrać solidne biuro podróży organizujące wczasy we Włoszech?

W czasach obecnych nie jest niczym szczególnie dziwnym, iż gros ludzi chce spędzać urlopy za granicą, zaś wakacje tego rodzaju, same w sobie przestają już wyznaczać synonim luksusu.

Biura podróży częstokroć tanio organizują oferty last minute - wychodząc naprzeciw klienta, nie jedynie tego z pokaźnym portfelem. Wakacje we Włoszech opracowuje się też specjalnie, właśnie z myślą o kliencie, którego nie stać na standardowy bilet wczasów poza granicami kraju.

Więc jak działa last minute ?

Otóż zwykle ta oferta obejmuj bilety wycieczkowe, wycieczek co mają mieć miejsce niebawem, lecz jak dotąd, nie udało się znaleźć chętnych na wszystkie miejsca. Skutkiem czego, mimo iż wyjazd zbliża się nieuchronnie, firma obniża ceny, inaczej poniosłaby znaczące straty, gdyż realne zyski oferty byłyby zdecydowanie niższe od planowanych.

Tym sposobem powstaje oferta last minute, zaś biuro podróży – organizator wczasów może wyjść bez strat, a nawet jeszcze całkiem przyzwoicie zarobić, szczególnie jeżeli dzięki obniżce cen ostatecznych udałoby się organizatorowi wyprzedać wszystkie wycieczkowe bilety, niejako na pniu. Klient nasz pan, klient nasze zyski, zadowolony klient zawsze wróci oto motto dobrego biura podróży.

Niestety jest mały feler tego rodzaju ofert...

Otóż nie zawsze są one do końca sprawdzone, niemniej teraz, kiedy są nieco „przyblokowane” kierunki wczasów do Egiptu, Libii i Maroka to Włochy tylko na tym zyskują. Idealnie jest więc sugerować się opiniami znajomych, którzy już korzystali z biura podróży konkretnego.

A jeśli nie ma takiej możliwości, to warto wykupić solidne ubezpieczenie dodatkowe ?

W sumie to jedynie parę groszy więcej, ale przynajmniej jest gwarancja, że się nie zostanie gdzieś „w szczerym polu” na nockę – bo biuro podróży, ni stąd, ni zowąd zbankrutowało. Paradoksalnie bowiem nawet najlepsi mogą mieć czasem kłopoty, nic nie jest w życiu na pewno – no może z jednym wyjątkiem : „ na pewno, to Kopernik nie żyje”, ale już co do samego króla Rocka - Elvisa – nie ma takiej pewności…

Autor: Sebastian Szymczak

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com