WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Jaka waluta jest we Włoszech? Aktualny kurs wymiany, najlepsze kursy w kantorach


Odkąd wkroczyliśmy do Unii Europejskiej, mamy otwarte granice, skutkiem czego wiemy doskonale, gdzie dane rzeczy się znajdują. Powszechną walutach w granicach Włoch, jest oczywiście Euro, jakie można przed wyjazdem wymienić w polskich kantorach. Należy mieć pełną orientację co do cen, a także centów, aby umieć liczyć daną walutę i nie dać się oszukać.

Aktualny kurs wymiany, najlepsze kursy w kantorach

Aktualnie Euro można kupić za około cztery złote. Zdarza się, że waluta euro notuje lekki spadek na giełdzie i kosztuje niecałe cztery złote, skutkiem czego na jednym euro, oszczędzamy po kilka groszy. Zarówno we Włoszech, jak i w Polsce, można znaleźć kantory, jakie zasugerować nam mogą najlepszy dzień na wymianę pieniędzy. Aktualny kurs wymiany można obserwować na giełdach, na jakich nieustannie zmieniają się informacje, abyśmy mogli być na bieżąco.

Ile kieszonkowych wziąć na wakacje?

Wielu Polaków zadaje sobie pytanie, ile pieniędzy zabrać ze sobą na wakacje, a także, jak i na co je wydawać, aby nie zbankrutować i mieć fajne wczasy. Najlepszej jest wziąć ze sobą około 300 do 500 euro, w zależności, czy wyruszamy samodzielnie, czy też jesteśmy z rodziną. Same dzieci potrafią wymyślać dość konkretne rzeczy, chcą mieć na pamiątkę z Włoch, dlatego też dobrze jest mieć przy sobie nawet polską kartę kredytową z której pieniądze można wyciągać w międzynarodowych bankomatach, aby w razie potrzeby mieć możliwość podejścia do kantoru i wymiany na Euro gotówki. Kiedy jednak mamy ograniczony budżet, należy starać się w nim zamknąć, aby nie utracić zbyt wielu potrzebnych nam na później oszczędności.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com