WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Jaką walutę zabrać ze sobą do Włoch?

Waluta, jaką prosperuje się na terenie Włoch to oczywiście euro, gdyż same Włochy, już przyjęły ową walutę dawno temu. Zakupienie euro jest bardzo łatwa sprawą, wystarczy tylko rozejrzeć się na giełdzie, czy w danej chwili jest ono droższe, czy jednak jest różnica choćby kilku groszy na całości sumy. Można na bieżąco śledzić magazyny, czy programy ekonomiczne, aby być zdecydowanie na czasie i wiedzieć, czy euro kupić zaraz przed wyjazdem, czy jednak wcześniej. Można praktycznie każdą walutę zabrać ze sobą do Włoch, jednakże zanim cokolwiek kupimy, czy zapłacimy za jakiś bilet, koniecznie musimy wymienić ją w kantorach, jakie zapewne znajdziemy wzdłuż uliczek.

Gdzie najlepiej wymienić walutę?

Walutę najłatwiej jest wymieniać w kantorach, jakie są już rozpowszechnione na całym świecie. Jednakże można także wymienić ją w bankach, jakie mają specjalnie przeznaczone ku takim operacjom kasy. Jadąc za granicę, nie można się nie zaopatrzyć w walutę, jaka tam panuje. W wypadku Włoch jest to oczywiście waluta europejska, jaka już od wielu lat tam funkcjonuje.

Kantory i bankomaty

Kiedy zakładamy konto bankowe, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na dostępność do bankomatów, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Dobrze jest mieć kartę, dzięki której będziemy mogli wyjąć pieniądze w dosłownie dowolnej instytucji, bez znaczenia na to, gdzie ona będzie się znajdowała. Jednym z banków, jaki przedstawia nam ofertę korzystania z wszystkich bankomatów na terenie Unii Europejskiej, jest Alior Bank. Mona sorbować te skonsultować inne banki, aby mieć przekrój płatności skorzystania z takiej karty międzynarodowej.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com