WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Kalabria - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie

Kalabria – podstawowe informacje

Kalabria to jeden ze słabiej rozwiniętych regionów Włoszech, turystyka tutaj jest dopiero w fazie rozwoju, z tego powodu możemy spotkać tu mniejsze skupiska turystów niż w porównaniu z bardziej popularnymi miejscami, jak na przykład Włoską Riwierą.
Kalabria znajduje się na południu Włoch – jest to najdalej wysunięty na południe region państwa. Obszar ten jest obmywany z obu stron, przez Morze Tyrreńskie oraz Morze Jońskie.
Główną zaletą tego terenu jest krystalicznie czysta woda oraz zadbane plaże – niestety piaszczysto-żwirowe. W tle możemy podziwiać górskie szczyty, co sprawia, że Kalabria to naprawdę piękny rejon, szczególnie, że wciąż mało popularny wśród odwiedzających.

Główne atrakcje Kalabrii, co należy zwiedzić

Chociaż Kalabria nie obfituje w imponujące zabytki, znajdziemy tutaj parę budynków, które powinniśmy zobaczyć. Przede wszystkim zainteresowanie wzbudzają niewielkie warownie i zamki znajdujące się w głąb lądu, otoczone szczytami górskimi. W miasteczku Cosenza możemy podziwiać XII-wieczną katedrę, w środku zobaczymy grób Izabelli Aragońskiej a także średniowieczne krucyfiksy.
W Reggio di Calabria natkniemy się na wspaniałą promenadą z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, miłośnicy historii będą mogli zwiedzić tam Muzeum Narodowe.
Antyczne mury, dawne świątynie i rzymski teatr możemy podziwiać w Locri Epizefiri.

Mapa, komunikacja i transport

Kalabria jest najbardziej oddalonym na północ zakątkiem Włoch. Z tego względu nie poleca się podróży samochodem do tego regionu – długość trasy sprawi, że podróż taka będzie bardzo męcząca.
Kalabria podzielona jest na pięć prowincji, które połączone są ze sobą przyzwoitą jakością dróg.
Jeśli zdecydujemy się na przyjazd własnym autem do Kalabrii, pamiętajmy o tym, że z tego regionu mamy niepowtarzalną okazję przejazdu drogą lądową na Sycylię – niesamowicie popularną i największą wyspę na Morzu Śródziemnym. Bilety lotnicze na Sycylię są bardzo kosztowne, dlatego wykorzystajmy sytuację i odwiedźmy ją samochodem.

Pogoda

Temperatura i klimat w Kalabrii, podobnie jak w całym państwie, uwarunkowana jest obecnością Morza Śródziemnego, warunkujacego korzystne warunki dla turystów.
Przez cały rok we Włoszech średnie temperatury powietrza nie spadają poniżej10-12°C, oczywiście w sezonie letnim w Kalabrii czekają na nas prawdziwe upały.
Dzięki tak wysokim temperaturom powietrza, także woda ma komfortową temperaturę – nawet do 28°C w sierpniu.
Obszar ten należy do bardzo nasłonecznionych – także jesienią i zimą możemy spodziewać się chociaż 4h pełnego słońca podczas doby.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com