WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Krótka Historia Włoch - najważniejsze wydarzenia historyczne i współczesne

Włochy, jak każde jedno państwo wiele musiało przejść, jeśli chodzi o przeszłość. W czasach starożytnych miały multum problemów, jeśli chodzi o najazdy plemion germańskich, czy konflikty z Grecją. Dużym atutem Włoch, jest ich położenie przy Półwyspie Apenińskim, jaki pozwala na sprowadzenie miliardów turystów, w celach obejrzenia pięknych i jedynych w swoim rodzaju widoków.

Pompeje i Herkulanum

Nie zawsze jednak Włosi mogli spać spokojnie, istnieje bowiem w nich multum niebezpieczeństw, do jakich nalezą wulkany. W roku 79 naszej ery, nastąpiła potężna eksplozja Wezuwiusza, jaka pogrzebała pod stertami popiołów i pyłów wulkanicznych setki ludzi, a także dwa wspaniałe miasta, jakie odkrywane są dopiero teraz. Niewielu udało się tak naprawdę dociec przyczyny, jaka spowodowała tak ogromne zniszczenia, jednak na tej bazie zostało opracowanych wiele sposobów, jakie mogą na przyszłość zapobiegać takim tragediom.

Obecne Włochy

Obecne Włochy są kolebką cywilizacji, jaka znała się na sztuce, kulturze i kuchni. Wszystkie te aspekty można podziwiać do dzisiaj, gdyż nadal można spróbować specjałów gastronomicznych, a także oglądać liczne zabytki powstałe na łamach wielu epok, od starożytności, poprzez barok, renesans, klasycyzm, aż do współczesnych abstrakcjonizmów. Sztuka jest zdecydowanie elementem, jaki najbardziej przyciąga do siebie wszystkich chętnych odwiedzić Włochy. Nie ma praktycznie osób, jakie nie chciałyby choć na chwilę znaleźć się w cieniu potężnych fontann, czy też wiekowych świątyń. W każdym z tych miejsc można spokojnie znaleźć tabliczki, jakie w skrócie opisują całą historię.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com