WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Lacium - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie

Lacjum jest przepięknym regionem, do jakiego należy Rzym, będący jego stolicą. Dlatego wybierając się tam, możemy zobaczyć cały środkowy Półwysep Apeniński, a także najbardziej zabytkowo piękną stolicę Włoch, jaką jest Rzym. Z Lacjum graniczą równie piękne państwa, do jakich należy Toskania, gdzie niegdyś rozwijała się cywilizacja Etrusków, czy górskie rejon Samnium. Mapa Włoch pokazać nam może wszelkie połączenie zarówno kolejowe, jak i autostrady, którymi będziemy mogli szybko dotrzeć do wybranych przez nam miejsc.

Rzym, jako miejsce, które warto zobaczyć.

Zdecydowanie największą i najbardziej żyzną w zabytki prowincją Lacjum, jest Rzym. Piękne miasto, będące zarazem stolicą Kościoła. Lacjum ogólnie na łamach Unii Europejskiej, prezentuje się, jako jedna z prowincji, która ma faktycznie wiele do zaoferowania turystom. W samym Rzymie można obejrzeć plac św. Piotra, Watykan, czy gro innych znanych budowli, jak Kościół św. Marka. Każda z tych budowli kryje w sobie historię, miedzy innymi sam plac św. Piotra, pozostawił nam w pamięci naszego polaka Jana Pawła II.

Co warto zwiedzić?

Warte obejrzenia są wszystkie zabytki, jakie znajdują się na terenie prowincji, jednakże na dwutygodniowym urlopie jest to niemożliwe. Mamy zaoferowaną szeroką gamę muzeów i galerii, a także budynków ze świata starożytnego Rzymu, inspirowanych budynkami greckimi, liczne budowle epok eklektycznych, czy renesansu i baroku. Turystyka i zwiedzanie jest dla rzymian głównym źródłem dochodu, więc bez problemu można znaleźć chętnych do oprowadzenia nas po Zamku Hadriana, czy Koloseum. Nie można też ominąć Forum Romanum, czy Monte Casino.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com