WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Lombardia – pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie


Lombardia – pogoda

Lombardia znajduje się u podnóża Dolomitów i około 100-150 kilometrów w zasięgu Morza Tyrreńskiego oraz Adriatyckiego. Stąd też klimat w tym miejscu ukształtował się dość specyficznie. Najcieplejszymi miesiącami w całym roku są tutaj lipiec i sierpień, temperatura osiąga maksymalnie wartość około 27°C, jednak w ciągu nocy powietrze szybko się wychładza i temperatura spada do około 15°C. Natomiast najzimniejszy okres rozpoczyna się w grudniu, a kończy w styczniu, bądź wraz z nadejściem lutego. Temperatury wahają się wtedy od około -2 do około 5-6°C. Wybierając się do Lombardii, warto pamiętać, że w maju oraz w czerwcu, statystycznie przypada najwięcej deszczowych dni. Pod względem najmniejszej ilości dni z wystąpieniem opadów atmosferycznych, góruje styczeń oraz luty.

Lombardia – mapa

Lombardia jest regionem, który posiada stolicę, w słynnym pod względem mody, Mediolanie. Jest to zatem północna część Włoch. Region mieści się niedaleko Werony, Bolonii, Wenecji, a także Torino. Aby zwiedzić cały obszar Lombardii, lub nawet chociaż najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne, dobrze jest podróżować po tej części Włoch z mapą. Dzięki temu można wynaleźć wiele ciekawych obiektów, nie opisanych do tej pory zbyt dokładnie w przewodnikach.

Lombardia – opis

Lombardia to kraina gór i jezior, położona w Północnych Włoszech. Jednym z największych jezior na tym obszarze jest Como, które dodatkowo w Alpach, odgrywa rolę najgłębszego akwenu wodnego. Największą ilość turystów w Lombardii, bezwzględnie skupia w sobie Mediolan. Jest to nie tylko stolica regionu, ale także sztuki i mody. Lombardia tętni życiem przez cały rok. W sezonie zimowym przyjeżdżają tutaj turyści z całej Europy i nie tylko, aby szusować na stokach narciarskich. Latem, natomiast Lombardia przyciąga piękną i słoneczną pogodą oraz mnogością swoich zabytków.

Lombardia – atrakcje

Do głównych atrakcji znajdujących się na obszarze Lombardii, to niewątpliwie stoki narciarskie i szlaki górskie, które są idealne do uprawiania turystyki pieszej. Dużą zaleta jest, że w dolinkach znajdują się miejscowości, w których można skosztować regionalnego jedzenia, kupić pamiątki lub zaszaleć w klubach bądź dyskotekach.

Lombardia – zwiedzanie

Będąc na wakacjach w Lombardii, w pierwszej kolejności warto udać się nad Jezioro Como, nad którym wybudowana została świątynia Aleksandra Wolty. Kolejnym miejscem, którego nie powinno się omijać to stolica regionu. Mediolan można spokojnie zwiedzać w wzdłuż i wszerz, ponieważ oprócz znanych i opisanych w przewodnikach zabytków, miasto posiada ciekawą architekturę mieszkalną. Najważniejszym zabytkiem w Mediolanie jest gotycka katedra. Udając się chociaż na jeden dzień do miasta Brescia, na pewno ciekawym obiektem do zwiedzania będą ruiny pochodzące jeszcze z czasów rzymskich.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com