WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Najlepsze miejsca we Włoszech na wczasy rodzinne nad morzem

Włosi słyną ze swojej gościnności w stosunku do rodzin z małymi dziećmi. Są sympatyczni, uśmiechają się do maluchów, często są także skłonni do pomocy. Z tego względu także w hotelach nie powinniśmy natknąć się na trudności związane z przyjazdem z dziećmi. Właściciele hotelów zdają sobie sprawę, że takie rodziny często przyjeżdżają do Włoch, a oni chętnie pomogą nam przetrwać urlop, na miejscu mogą czekać na nas także udogodnienia dla rodzin z maluchami.
Spośród wielu miejsc, gdzie można odpocząć na włoskiej plaży, rodziny wyjeżdżające do Włoch polecają szczególnie Półwysep Gargano – z takimi miejscowościami jak Mattinata, Vieste, Manfredonia, Monte Sant Angelo, czy szereg wysp Tremiti.
Podobnie, dużym zainteresowaniem cieszy się Toskania – z zadbanymi plażami, nietypową roślinnością i gajami oliwnymi.
W tych miejscach czekają na nas naprawdę atrakcyjne plaże oraz wiele rozrywek dla całej rodziny po wypoczynku nad morzem. Malownicze widoki, piękna pogoda, a przy tym bezpieczne, zadbane plaże i dobre zaplecze gastronomiczne – to chyba wystarczy, aby spokojnie odpocząć we Włoszech z całą rodziną.

W jakich miesiącach warto wyjechać do Włoch z dziećmi

Planując urlop we Włoszech z dziećmi, warto przemyśleć datę wyjazdu. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kraj ten znajduje się w obszarze klimatu śródziemnomorskiego. Oznacza to, że w lipcu i sierpniu możemy spodziewać się naprawdę wysokich upałów – z temperaturą sięgającą do 40°C. Takie temperatury mogą być męczące zarówno dla rodziców, jak i maluchów. Łatwo o poparzenia, udar słoneczny a nawet odwodnienie. Dlatego koniecznie zabierzmy ze sobą zapas wody, odpowiednią odzież (nakrycia głowy) oraz kremy z filtrem o wysokim faktorze i maści lub aerozole na oparzenia.
W miarę możliwości postarajmy się jednak odwiedzić Włochy w maju lub czerwcu. Pogoda w tych miesiącach jest wystarczająca, aby wylegiwać się na plaży i kąpać w Morzu, a przynajmniej unikniemy groźnych upałów.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com