WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Najlepsze rady dla podróżujących na wczasy do Włoch


1. Porada – najlepszy moment na zwiedzanie

Po zdecydowaniu się na wyjazd do Włoch, należy podjąć drugą bardzo ważną decyzję, mianowicie w jakim miesiącu podróż okaże się najbardziej udana. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych upodobań, ale i do nich można dobrać odpowiedni moment na zwiedzanie tego romantycznego kraju. Jeśli ktoś marzy za upalnym słońcem i kąpielami w ciepłym morzu, a nie przeszkadzają mu tłumy innych turystów, to warto wybrać się podczas szczytu sezonu, czyli w lipcu bądź sierpniu. Jeżeli natomiast pogoda nie jest czynnikiem priorytetowym, a ważne jest to by nie przeciskać się w muzeach, restauracjach i hotelach, to warto zdecydować się na wyjazd do Włoch w maju, czerwcu, wrześniu lub na początku października. Pozostałe miesiące są najbardziej korzystne w regionach górskich, gdzie dopiero wtedy zaczyna się sezon narciarski.

2. Porada - jaki region Włoch wybrać?

Włochy są pięknym krajem, dlatego ciężko jest zdecydować, który region najlepiej jest wybrać na wczasy. Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście zwiedzanie Włoch wzdłuż i wszerz, ale dla większości osób, niestety nie jest to w ogóle możliwe do zrobienia. Istnieją jednak pewne miejsca, które będą się podobać konkretnej grupie turystów. Pasjonatów gór, sportów zimowych, wspinaczek oraz narciarstwa, będą przyciągały północne rejony Włoch. Południowe stoki Alp, to marzenie niejednego zwolennika dużych wysokości nad poziomem morza. Osoby wolące wypoczywać na słonecznych plażach, mają bardzo szeroki wybór kurortów. Najczęściej turyści decydują się na wakacje spędzone nad Adriatykiem, ale i Morze Tyrreńskie jest świetnym pomysłem. Włochy można jeszcze podzielić na trzecią część, mianowicie miejsca typowo zabytkowe z wieloma innymi atrakcjami turystycznymi. Pod tym względem we wzmożonym ruchu turystycznym, bezpretensjonalnie wygrywa Rzym oraz Wenecja. Choć tak naprawdę każde, nawet najmniejsze miasteczko, które należy do Włoch, jest owiane ciekawą historią, a co za tym idzie jej śladami w postaci pięknej architektury i pozostawionych po wielu zacnych artystach, arcydziełach sztuki.

3. Porada – co ze sobą wziąć?

Pytanie: „Co mam ze sobą zabrać?”, pada o tyle często, o ile ktoś gdzieś wyrusza na dłuższy czas, szczególnie w miejsca w, których jeszcze nigdy nie był. Można zrobić sobie skróconą listę ogólnych rzeczy, niezbędnych w czasie podróży do Włoch:

  1. Dokumenty. Włochy, należą do Unii Europejskiej, co ułatwia w chwili obecnej odprawę celną, szczególnie na lotniskach. Paszport nie jest wymagany, każdy obywatel pozostałych krajów UE, może podróżować do Włoch okazując dowód tożsamości (w przypadku Polski, jest to Dowód Osobisty).
  2. Pieniądze. Sytuacja się powtarza, Włochy przynależą do strefy Euro, dlatego tu się płaci tą walutą. Pieniądze można wymienić w kantorach, opłaca się to zrobić jeszcze w Polsce, ponieważ kantory na lotniskach mają bardzo wysoką marżę.
  3. Leki, mini apteczka. Leki, bez których dana osoba się nie może ruszyć, nawet podczas krótkiej podróży są obowiązkowe. Warto również skompletować mini apteczkę, z plastrów, gazików, wapna na odczulanie, a także kremów na poparzenia.
  4. Mapa i przewodnik. Jeśli podróż organizowana jest na własną rękę, bez takich atrybutów, może okazać się niestety nieudana.
  5. Ubrania. Bez ubrań, nikt się nie ruszy na tydzień do Włoch. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na cieplejsze ubrania, ponieważ często nawet w sezonie, wieczory i noce są chłodne.
Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com