WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Najpiękniejsze zabytki we Włoszech

Włochy to naprawdę państwo, które obfituje w miejsca godne obejrzenia. Znajdziemy tu nie tylko malownicze plaże i ciepłe morze do kąpieli oraz góry na zimowe szaleństwa, ale także sporo zabytków, które pomogą nam lepiej zrozumieć historię tego kraju ale również całej Europy.

Co koniecznie powinniśmy zobaczyć w Rzymie?

Rzym to stolica Włoch, gdzie możemy zobaczyć antyczną architekturę i bezcenne dziedzictwo kulturowe. Dawniej było to potężne imperium, do dziś jest to stolica chrześcijaństwa.
W Rzymie koniecznie należy zobaczyć Kapitol, starożytne centrum zaprojektowane przez Michała Anioła, położone na szczytach siedmiu wzgórz. Dawny amfiteatr, czyli Koloseum, Panteon z siedzibą parlamentu włoskiego, XVIII wieczna fontanna Di Trevi czy szereg zabytkowych placów – to tylko nieliczne, ale obowiązkowe punkty na włoskiej mapie.

Neapol i Mediolan

Mediolan, czyli współczesna stolica mody, to z pewnością obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdej kobiety. Znajdziemy tutaj piękną, gotycką katedrę, szereg galerii – w tym Galerię Sztuki Nowoczesnej, a także Muzeum Nauki i Technologii Leonardo da Vinci.
Neapol z kolei to miasto, które położone jest w okolicy słynnego wulkanu Wezuwiusz. W Neapolu zobaczyć możemy liczne budynki sakralne wielu epok, a także zamki średniowieczne, ze słynnym Zamkiem Jajecznym (Castel dell Ovo).
Z Neapolu niedaleko jest do Pompeji, Stabie i Herkulanum – miast, które zostały zniszczone przez wybuch wulkanu w I wieku. Dzięki właściwościom lawy wulkanicznej, wiele budynków zostało świetnie zakonserwowanych, dlatego miejsce to jest prawdziwym rajem dla pasjonatów historii i pozwala nam szybko przenieść się w świat sprzed dwóch tysięcy lat.

Port w Wenecji

O romantycznym porcie w Wenecji, stolicy zakochanych, słyszał chyba każdy z nas. Jeśli tylko będziemy mieli możliwość, przepłyńmy się słynną gondolą, wzdłuż zaplanowanych tras dla turystów. Po drodze będziemy mogli podziwiać malownicze mosty oraz kanały. Widoki z pewnością urzekające – wszak Wenecja jest miastem najchętniej odwiedzanym przez turystów – między innymi przez wyjątkowy klimat i atmosferę, jaka tu panuje.

Pozostałe zabytki

Oprócz wymienionych poprzednio miejsc, godnych obejrzenia, Włochy oferują nam naprawdę szeroką gamę zabytków. Nie zapominajmy o Krzywej wierzy w Pizie, możliwości wejścia na Etnę, a także przepięknych plażach i górach, po których można by bez końca spacerować.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com