WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Nocleg we Włoszech - apartamenty, hotele - standardy

Hotele we Włoszech

Włochy słyną ze swojej gościnności w stosunku do turystów. Nic dziwnego – branża turystyczna to poważny zastrzyk gotówki w ich budżecie.
Hotele we Włoszech są zadbane, czyste i o wysokim standardzie. Dogodne warunki do wypoczynku znajdziemy już w hotelu oznaczonym jako trzygwiazdkowy, chociaż osoby, którym nie zależy na wielkich wygodach mogą zadowolić się również znacznie tańszymi, dwugwiazdkowymi pokojami. Pamiętamy jednak, że nie ma jednoznacznie funkcjonującej skali ocen hoteli – skali gwiazdkowej. Nie zawsze hotel trzygwiazdkowy odpowiada pod względem standardu innemu lokalowi, ale Włochy słyną z zadbanych, utrzymanych w porządku pokoi – małe szanse, że na miejscu czeka na nas przykra niespodzianka.
Większość pokoi hotelowych wyposażonych jest w klimatyzację – koniecznie jednak sprawdźmy sposób korzystania z niej – upały we Włoszech potrafią być bardzo dotkliwe, dlatego musimy wiedzieć, na jakiej zasadzie funkcjonuje klimatyzacja w naszym hotelu.
Nie musimy się martwić, że nie znamy języka włoskiego – większość pracowników w branży hotelowej doskonale zna język angielski czy niemiecki. Jeśli trafimy do hotelu, który już od dłuższego czasu współpracuje z polskimi biurami podróży możemy także natknąć się na polskie tłumaczenia menu czy pracowników wymawiających pojedyncze, podstawowe zwroty w naszym języku. Warto więc przed wyjazdem dowiedzieć się u pośrednika naszego urlopu, czy na miejscu znajdzie się ktoś, kto zna chociaż w niewielkim stopniu język polski.

Apartamenty we Włoszech

Luksusowe apartamenty i widowiskowe wille to przede wszystkim domena nadmorskich miejscowości we Włoszech. Osoby spragnione luksusu w malowniczej okolicy na pewno znajdą coś dla siebie. Oczywiście należy liczyć się także z wysokimi kosztami takiego urlopu.
Włoskie apartamenty są naprawdę zadbane i wykonane z dobrej jakości materiałów. Czyste, bogato wyposażone, z dobrą obsługą – zadowolą wymagające gusta.
Większość z nich umiejscowiona jest w naprawdę malowniczych okolicach, gdzie z okien możemy podziwiać jednocześnie nadmorskie i górskie krajobrazy.
Jeśli jednak zależy nam na oszczędności, a nie lubimy przebywać w tańszych hotelach, warto przemyśleć możliwość wynajęcia domu turystycznego, o niższym standardzie niż apartament. Takie wyjazdy opłacają się szczególnie wtedy, gdy mamy zgraną paczkę znajomych, którzy zdecydują się na wspólne wakacje. Cena może być wówczas bardzo konkurencyjna w stosunku do hotelików, a swoboda i wygoda niezaprzeczalnie wyższa.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com