WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Opieka zdrowotna we Włoszech - lekarze, szpitale, jakość, ceny

Nikt z nas nie chce spędzić wakacji w szpitalu, czy urlopu, oczekując w kolejkach do lekarzy. Wiele jednakże w podróży może się przytrafić, można zwichnąć nogę, zostać okradzionym, pobitym, a także źle się poczuć, dlatego też konieczna nam jest pomoc zdrowotna. Jednakże należy wiedzieć, do jakich lekarzy można się udać i oczywiście należy znać na tyle zwrotów w obcym języku, aby móc się porozumieć z lekarzem danej specjalizacji.

Jak korzystać z opieki zdrowotnej?

Każdemu, kto tylko ma w Polsce ubezpieczenie w ramach składek Narodowego funduszu Zdrowia, przysługuje pełen pakiet podstawowej pomocy za granicą. Na bazie tego ubezpieczenia można jak najbardziej skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarskiej, dowiedzieć się co dalej z naszym zdrowiem, czy uzyskać informacje na temat lekarstw, jakie i gdzie mamy wykupić. Konieczna jest nam też Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na bazie europejskiej, dzięki czemu otwarte będą dla nas szpitale, a także inne instytucje pomocy zdrowotnej.

Płatne wizyty lekarskie

Za wizytę lekarską w prywatnym gabinecie można zapłacić od 40 do nawet 100 Euro, a wszystko jest zależne od tego do jakiej specjalizacji lekarza się udamy, a tym samym, co będzie nam dolegać i jakiego dalszego leczenia będziemy wymagać. Niektórzy lekarze nie przyjmują za dobrze Polaków, dlatego też dla zapobiegania, warto jest sprawdzić, jacy lekarze mogliby nas przyjąć w razie nagłego wypadku, czy też konieczności udania się do specjalisty, przykładowo ze skręconą kostką. Wiadomo, że wypadku się zdarzają, więc dobrze jest wiedzieć jak można pomóc sobie i bliskim.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com