Ortles - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie

Ortles - wymarzone warunki narciarskie

Ortles to najwyższy szczyt w paśmie górskim Południowego Tyrolu. Jego wysokość wynosi 3905 m n.p.m. Miejsce to jest prawdziwym rajem dla narciarzy i miłośników zjazdów na desce snowboardowej.
Świetnie przygotowane trasy, których łączna długość wynosi ok. 70km to tylko podstawa rozrywka, jaka czeka na nas w tym rejonie.
U podnóża, w malowniczej dolinie, znajduje się niewielka miejscowość Innersulden. Warto tutaj zamówić nocleg, gdyż w okolicy tego ośrodka znajduje się dużo wyciągów krzesełkowych, ale także miejsc, w których po zakończonej jeździe będzie można odpocząć.
Ortles cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że sezon narciarski trwa tutaj przez wszystkie dni w roku.
Niektóre trasy zostały również zaadaptowane do jazdy w warunkach wieczornych.
Miłośnicy sportów zimowych mogą więc o dowolnej porze udać się do Włoch aby potrenować. Jest to wygodne szczególnie dla osób, które nie lubią przepełnionych stoków podczas krótkich sezonów zimowych.

Co warto zwiedzić w rejonie Ortles?

Oprócz miejscowości Sulden, w okolicy najwyższego szczytu Południowego Tyrolu znajduje się także Trafoi. W odróżnieniu od pierwszej miejscowości, teren ten jest nastawiony na przyjazdy rodzin z dziećmi.
Jeśli interesuje nas historia oraz chcemy pozwiedzać malownicze zakątki włoskich gór, warto odwiedzić Stelvio (inna nazwa – Stilfser).
Jeśli nie lubimy jeździć na nartach lub po prostu pragniemy zrobić sobie chwilową przerwę od tego sportu, warto pamiętać, że rejon Ortles zapewnia nam także inne formy rozrywki. Znajdziemy tu dobrze przygotowane trakty rowerowe oraz wypożyczalnie sprzętu. Szczególnie polecam trasę przez przełęcz Passo dello Stelvio.
Na miejscu czekają na nas także tory saneczkowe, baseny, lodowiska czy centra fitness oraz spa.

Pogoda u podnóża Ortles

Oczywiście w rejonie wysokogórskim czeka na nas mroźny, dość ostry klimat. Oprócz sprzętu narciarskiego warto również zabrać ciepłe rzeczy na wieczorne spacery i lżejszą odzież na słoneczne dni.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com