WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Pogoda we Włoszech w czerwcu - temperatury, czerwiec Włochy

Klimat we Włoszech

Klimat włoski należy do klimatu śródziemnomorskiego, z nieznacznym wpływem suchego, gorącego powietrza napływającego na Półwysep Apeniński z Afryki.
Czerwiec jest pierwszym miesiącem urlopowego sezonu we Włoszech. Sezon ten trwa do końca września, czasem rozciągając się na pierwsze tygodnie października.
Wtedy w tym państwie możemy spodziewać się prawdziwych upałów, a temperatura powietrza w gorący dzień, może osiągać 40 stopni Celsjusza.
Ilość opadów jest nieznaczna, co dodatkowo przyciąga turystów – nikt nie chce ryzykować deszczowego urlopu, jaki może przytrafić nam się w Polsce. Warto pamiętać, że najbardziej deszczowym miesiącem we Włoszech jest listopad.
Noce czerwcowe również należą do upalnych, dlatego pakując walizkę na wyjazd do Włoch w tym okresie możemy zapomnieć o ciepłych swetrach i kurtkach. Średnia temperatura powietrza w nocy, w miesiącu czerwcu, wynosi 17°C.

Temperatura wody w czerwcu

Dzięki łagodnym zimom, kiedy temperatura powietrza nie spada poniżej zera stopni Celsjusza, zbiorniki wodne opływające Włochy nie mają możliwości oziębienia się. Temperatura wody w czerwcu, ale również w innych miesiącach sezonu letniego, jest zatem bardzo korzystna i umożliwia spędzanie długich godzin na kąpielach – także z dziećmi.
Średnie temperatury wody w Morzu wynoszą 22°C.

Czerwiec we włoskich górach

Pamiętajmy, że znaczna część włoskiego terenu pokrywają łańcuchy górskie. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami górskich wędrówek, warto zorientować się, jaką pogodę możemy zastać w tym okresie.
Oczywiście czeka na nas tam zupełni inny klimat niż na włoskich plażach. W dolinach spodziewajmy się zimowego, chłodnego powietrza, z temperaturą nieznacznie przekraczającą zero stopni Celsjusza. Włoskie góry słyną jednak ze znacznego nasłonecznienia, dlatego koniecznie zaopatrzmy się w okulary przeciwsłoneczne.
Oczywiście zdobywając szczyty górskie musimy spodziewać się znacznego obniżenia temperatury, zabierzmy zatem ze sobą odpowiedni sprzęt.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com