WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Pogoda we Włoszech w lipcu - temperatury lipiec Włochy


To, na jaką pogodę natrafimy jadąc do Włoch, zależy od rejonu, do jakiego się wybierzemy. Są bowiem takie, w których panuje nieustanne lato, a także takie, w jakich niestety trzeba się trochę cieplej ubrać. Dlatego też planując termin wakacji, należy nieustannie orientować się co do warunków pogodowych. Najcieplej jest oczywiście w miejscach, takich jak Rzym, czy też w Neapolu. Można się w lecie spodziewać temperatury nawet do ponad 30 stopni Celsjusza. Jest kilka stron w sieci, jakie opisują nam skrótowo pogodę w obcych miejscach, abyśmy mogli w jakiś sposób się do niej dostosować.

Co zabrać na wakacje?

Na ciepłą lipcową pogodę należy przygotować sobie wiele koszulek na szelkach, bądź z krótkim rękawkiem. Dzięki nim będziemy się znacznie lepiej czuć, a także opalimy swoją skórę. Słońce jest na tyle mocne, ze potrafi nam nieźle wzmocnić opaleniznę. Pogoda we Włoszech w lipcu, może się zmienić nawet z dnia na dzień, o czym zapewne poinformują nas synoptycy. Wszelkie wyjazdy do takich miejsc powinniśmy więc przygotować i zabrać ze sobą czapki z daszkiem, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, czy kremy z filtrem, aby nie mieć później żadnych kłopotów ze zdrowiem.

Zróżnicowana temperatura w lipcu

Mimo, iż lipiec kojarzy nam się jako ciepły miesiąc, może się okazać, ze na północy Włoch będzie gorąco, a na południu spotkamy się z licznymi deszczami. Jeśli tylko chcemy, aby było nam w miarę ciepło, musimy znaleźć miejsce, w jakim w większości wakacji panuje lato. Jest nim przykładowo wspomniany Neapol, jaki jest zdecydowanie najcieplejszym miejscem. Graniczące z nim Pompeje, czy Herkulanum, także mogą nam dostarczyć słońca, jakiego jest spragniona nasza skóra.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com