WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Pogoda we Włoszech w listopadzie - temperatury listopad Włochy

Włochy na jesień

Planując podróż do Włoch jesienią, warto zdawać sobie sprawę z tego, że w listopadzie sezon turystyczny można uznać za zakończony. Ostatni goście, lubiący odpoczywać na włoskich plażach, wyjechali z tego kraju na przełomie września i października.
Jeśli jednak nie zależy nam na odpoczynku na nadmorskich plażach, ale chcemy zwiedzić ten kraj, bogaty w antyczne zabytki – warto zaplanować podróż właśnie w listopadzie.
Miesiąc ten ciągle należy do ciepłych okresów. Średnia temperatura na początku miesiąca waha się w granicach 20 stopni Celsjusza. Oczywiście im bliżej grudnia, tym możemy spodziewać się większego ochłodzenia, statystyki podają jednak, że temperatura nie powinna obniżyć się do 10°C.
Jedynym poważnym minusem mogą być pojawiające się jesienią deszcze. W tym miesiącu możemy spodziewać się znacznych opadów – często to właśnie w listopadzie spada najwięcej mm wody.
Powoli rozpoczynająca się zima na Półwyspie Apenińskim oczywiście odpowiada za chłodne noce i niektóre dni oraz mniejszą ilość słońca, pamiętajmy jednak, że znaczny wpływ na pogodę we Włoszech ma klimat śródziemnomorski i suche, gorące powietrze znad Afryki, dlatego miłośnicy spacerów, zabytków powinni w listopadzie być zadowoleni z pogody i z bardzo ograniczonej liczby turystów.

Narty w listopadzie we Włoszech

Listopad to także początek sezonu narciarskiego we włoskich górach. W tym miesiącu powinniśmy już zastać dobrze przygotowane stoki do jazdy – czasem także nocnej.
Dolomity, Południowy Tyrol aby zachęcić turystów przygotowują trasy także ze sztucznym śniegiem, a niskie temperatury powietrza, dają nam gwarancję, że stoki będą zadbane.
W listopadzie warto przyjechać na narty jeśli chcemy uniknąć tłoku i ścisku – jaki możemy zastać w grudniu czy styczniu. Warto jednak przed wyjazdem dokładnie sprawdzić, które trasy i wyciągi krzesełkowe zostaną otwarte już w listopadzie.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com