WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Pogoda we Włoszech w lutym - temperatury luty Włochy

Włochy są miejscem, jakie może nam dostarczyć mnóstwa informacji, a także, w jakim możemy zobaczyć same intrygujące nas rzeczy. Trzeba tylko wybierając się na odpoczynek, przykładowo w czasie ferii przygotować na temperatury. Nie ma miejsca, jakie nie przechodziłoby zimnych nastrojów pogodowych, dlatego też warto jest przejrzeć temperatury, aby wiedzieć, jakie ubrania ze sobą zabrać, aby nie mieć zbędnego nadbagażu i nie marnować niepotrzebnie pieniędzy.

Pogoda w zimowych miesiącach

Pomimo pięknego błękitnego nieba, słońca, czy też dodatniej temperatury, należy się przygotować pod kątem przykładowo bielizny termo aktywnej, jaka jest dla nas wygodna do noszenia. Turyści najbardziej narzekają na to, iż w lutym w Rzymie bardzo często pada, w związku z czym niestety zwiedzanie czegokolwiek jest znacząco utrudnione, a wieczne noszenie palt i parasolek uciążliwe. Dlatego też polecają zwiedzanie muzeów i dłuższe przebywanie we wnętrzach galerii, czy kościołów, aby nie zmoknąć i móc wykonać ciekawe zdjęcia. Temperatura może tutaj sięgać od 15 do 18 stopni Celsjusza. Niestety Rzym słynie z potężnych deszczów zimową porą, co powoduje powodzie.

Przypadki losowe w Rzymie

Plusem Włoch jest fakt, iż jest to ogólnie ciepłe miejsce, dlatego też jest szansa, iż kiedy zaświeci słońce, ociepli się i będzie można nawet w lekkich strugach deszczu poruszać się po ulicach. Chwilami jest to bardzo kapryśna pogoda, a wszystko zależne jest od nieustannie zmieniających się niżów i wyży atmosferycznych. Można się natknąć także na mroźne powietrze, jakie może nam niestety nie sprzyjać. Nie każdy jadąc do Włoch ma ochotę nosić grube kurtki. Jedno, co jest pewne, zima w Polsce, jest znacznie ostrzejsza od tej we Włoszech, więc spokojnie można jechać zaznać odrobiny ciepła.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com