WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Pogoda we Włoszech w styczniu - temperatury styczeń Włochy

Włochy podczas zimy

Wycieczka do Włoch w sezonie zimowym może wydawać się straconym czasem i pieniędzmi, ponieważ w tym okresie w tym państwie nie czekają na nas żadne wyjątkowe atrakcje.
Ale nie do końca jest to prawdą.
Zima we Włoszech przebiega bardzo łagodnie – duża część państwa znajduje się w obszarze klimatu śródziemnomorskiego, co sprawia, że temperatura w styczniu rzadko spada poniżej zera stopni Celsjusza. Łagodna zima bardzo często jest dość wilgotna, dlatego warto przygotować się na deszcze i opady deszczu ze śniegiem – nie zapomnijmy o nieprzemakającej kurtce, odpornej także na wiatr.
Średnie temperatury powietrza sięgają maksymalnie do 12 stopni Celsjusza, minimalne zaś nie przekraczają 5 stopni.
Ilość opadów jest znacznie wyższa niż w sezonie letnim, pamiętajmy jednak, że zgodnie z badaniami meteorologów – miesiąc listopad jest okresem, w którym możemy spodziewać się najwyższej ilości opadów w ciągu roku.

Styczeń we włoskich górach

Pamiętajmy, że Włochy są także terenem górskim – dlatego w styczniu warto odwiedzić to państwo jeśli jesteśmy miłośnikami sportów zimowych.
Południowy Tyrol, Alpy (okolicy góry Ortler, Dolomity) to wymarzone miejsca dla narciarzy, saneczkarzy czy snowboardzistów.
Warunki pogodowe, jak łatwo się domyśleć, mogą zapewnić nam naprawdę dobrze przygotowane trasy – chociaż organizatorzy tras i tak przygotowują zjazdy, aby dogodzić turystom.
Możemy spotkać tu także trasy przygotowane do nocnych zjazdów, ze wzorowym oświetleniem.
Podsumowując, Włochy mogą być atrakcyjne dla turystów o każdej porze roku. Zarówno sporty zimowe przyciągają gości z całego świata, ale także inne regiony Włoch bywają atrakcyjne – jeśli nie lubimy natłoku turystów, a chcemy zwiedzić historyczną kolebkę Europy – naprawdę warto przyjechać do Włoch w styczniu.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com