WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Pogoda we Włoszech we wrześniu - temperatury wrzesień Włochy

Włoskie lato obfituje przede wszystkim w turystów i urlopowiczów, którzy spragnieni żaru włoskiego słońca, toni przejrzystego morza i przepięknych krajobrazów, uwielbiają rozkoszować się piaszczystymi plażami i smaczną kuchnią w lipcu i sierpniu. Włoski klimat jednak sprzyjający jest też we wrześniu, gdzie co prawda temperatura spada poniżej 30 stopni, ale nadal możliwe są morskie kąpiele czy długie, wieczorne spacery po przepięknych, wąskich uliczkach małych, włoskich miasteczek.

Temperatura we wrześniu

miejscowość

Temperatura w ciągu dnia

Temperatura w ciągu nocy

Apulia

26

16

Capri

26

16

Ischia

26

16

Sardynia

27

16

Sycylia

27

20

Toskania

26

14

Wybrzeże Adriatyckie

24

14

Nie tylko dni są ciepłe i upalne. 26 stopni Celsjusza i ponad 27 na Sardynii i Sycylii gwarantuje z pewnością udany urlop nad morzem, jak i w innych włoskich miejscowościach. Ciepły, wrześniowy klimat utrzymuje się także nocą, zwłaszcza na Sycylii, gdzie temperatura nie schodzi poniżej 20 stopni Celsjusza. Z pewnością takie temperatury sprzyjają całonocnym imprezom na plażach czy dłuższym, wieczornym spacerom. Wrzesień także jest bezdeszczowy, co oznacza, że nie tylko ciepłe ubrania możemy pozostawić w domu, ale także parasole i kurtki przeciwdeszczowe.

Kąpiele w morzu – temperatura wody we wrześniu

Wrzesień jest idealnym czasem na wakacje, mimo, że ceny spadają nieco w dół, to temperatura wody w morzu idealnie utrzymuje się na poziomie 24 stopni Celsjusza. Co najważniejsze, jest ona tylko jeden, góra dwa stopnie niższa niż w miesiącach największego sezonu – lipcu i sierpniu. Co jest mniej korzystne to liczba godzin, w których świeci słońce. We wrześniu ich liczba redukuje się średnio do ośmiu, siedmiu, a to oznacza, że wieczorami temperatura w morzu będzie znacznie się ochładzać. Kąpiele zatem idealne będą w porze południowej i popołudniowej.

Autor: Edyta Skrzek

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com