WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Porto Recanati - zwiedzanie, zabytki, pogoda, mapa

Wakacje w Porto Recenati

Porto Recenati to raj przede wszystkim dla miłośników pysznego włoskiego jedzenia. Miejscowość ta słynie ze swoich restauracji, w których możemy posmakować lokalnych przysmaków. Odważmy się na spróbowanie owoców morza, które są wizytówką tego kurortu – wszak Porto Recenati położone jest na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego, nad Morzem Adriatyckim w Prowincji Macerata.
Lokalnym specjałem jest tutaj danie o włoskiej nazwie - „Brodetto di Porto Recanati”, czyli zupa rybna.

Co warto zwiedzić w Porto Recenati?

Spacerując po alejkach w Porto Recenati, warto pamiętać, że jest to miejscowość, która pamięta starożytne czasy. Dawniej na tym terenie znajdowała się osada rzymska.
Ślady po historii Porto Recenati możemy zauważyć spacerując głównym deptakiem tej miejscowości, który jest otoczony starymi, pierwotnymi domami.
Jednym z nielicznych zabytków, jakie znajdziemy w tej okolicy jest Zamek Svevo. Obecnie znajduje się w nim biblioteka oraz Muzeum Obrazów.
Jednak to, co najbardziej przyciąga turystów do tej niewielkiej miejscowości, jest zachwycające, długie wybrzeże, objęte ochroną Parku Conero. Wzdłuż blisko dziesięciokilometrowego wybrzeża, znajdziemy mnóstwo plaż oraz restauracji, punktów usługowych i rozrywkowych. Jest to wymarzone miejsce na wakacje z rodziną – teren nie jest przeludniony, a w okresie sezonu turystycznego, wciąż można czuć się tutaj swobodnie.
Znajdziemy tutaj również idealne warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Pogoda

Warunki pogodowe w Porto Recenati zachęcają nas do przyjazdu tutaj, niemal przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym (od listopada do kwietnia) średnia temperatura powietrza nie spada poniżej 10°Celsjusza. Sezon turystyczny jest tutaj dość długi, bo trwa on od maja do października. W tych miesiącach średnia temperatura waha się w granicach 20°C. Od czerwca do sierpnia możemy spodziewać się prawdziwych upałów, a słupek rtęci rzadko spada poniżej 25°C.
Temperatura wody od maja do października wynosi tutaj od 19 do 25°C.

Mapa

Porto Recenati jest niewielką miejscowością, zamieszkiwaną przez ok. 10tys. ludzi. Centrum turystyki znajduje się tutaj wzdłuż imponującego wybrzeża i to tam należy szukać restauracji czy klubów tanecznych. Jak większość miejscowości nadmorskich, Porto Recenati jest podłużnego kształtu, co może utrudniać przejście przez cały kurort podczas spaceru.
W otoczeniu miejscowości znajduje się sporo innych miasteczek – takich jak Le Grotte, Scossicci, Montorso czy Ascani.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com