WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Rawenna - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Jednym z miast, jakie jest bardzo znane w północnych Włoszech, jest Rawenna. Co roku odwiedzają ja miliony turystów, poprzez wzgląd na jej wygląd, piękne miejsca i moc zabytków głównie z epok wczesno chrześcijaństwa, starożytności, czy renesansu. Przewodnik po Rawennie można kupić w dosłownie każdym miejscu, nawet w Polsce, a najlepszym rozwiązaniem dla nas samych jest wynajęcie przewodnika, co można zrobić wybierając wycieczkę z biurem podróży.

Zabytki – co warto zobaczyć w Rawennie?

Rawenna jest pięknym zabytkowym miastem, jakie słynie z dzieł artystycznych, głównie malarskich i architektonicznych. Najwięcej malarstwa mamy okazję oglądać w postaci mozaik, jakie można oglądać w słynnych świątyniach, jak San Vitale, San Apolinare in Classe, czy San Apolinare Nuovo. Wielkie zainteresowanie budzi także pochodzące z XV wieku, Mauzoleum Galii Placidi, zawierające ciekawe błękitne wnętrze. na mozaikach uwidoczniona jest praktycznie cała historia Rawenny, fundacje najważniejszych kościołów i ciekawa bizantyńska ornamentyka.

Jak szukać zabytków?

Najlepszym rozwiązaniem na udane zwiedzanie, jest oczywiście dokładne sprawdzenie, gdzie, jakie miejsca się znajdują i co w nich jest. Sam przewodnik, niekiedy może nie wystarczyć, potrzebna jest także mapa. Dla turystów liczy się, aby mogli jak najwięcej zobaczyć, dlatego też musza wyjeżdżać na indywidualne wakacje. Przed nimi można w Internecie na stronach miejsc turystycznych znaleźć informacje, jakie pomogą nam w bezbłędnym odnalezieniu się w obcym kraju. Przynależąc do grupy wycieczkowiczów, musimy realizować plan, a jego plusem jest fakt posiadania przewodnika.

Autor: Feć Katarzyna

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com