WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Rimini - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Rimini – pogoda

Rimini położone jest w środkowej części Wybrzeża Adriatyckiego, około 15 kilometrów od Rawenny. Pogoda w tej miejscowości ukształtowana jest przez Morze Adriatyckie oraz po części przez duży Basen Morza Śródziemnego znajdującego się na południu. Temperatury w Rimini, tak jak w pozostałych obszarach regionach położonych nad Adriatykiem, wahają się od -1 – 4°C w styczniu i grudniu, do około 28 - 30° w lipcu i sierpniu. Wakacyjne miesiące w Rimini są oblegane przez turystów nie tylko ze względu na wysoką temperaturę, ale także z powodu bardzo niskich opadów atmosferycznych. Najbardziej deszczowym okresem na tym obszarze jest wiosna, zaczynająca się od marca a kończąca w maju, a także jesień, która trwa tutaj od połowy września do końca listopada.

Rimini – przewodnik

Rimini, słynie z pięknych plaż, hucznych zabaw i przepięknej starówki. Jest to idealny kurort jeśli komuś zależy jednocześnie na odrobinie szaleństwa i wypoczynku pośród malowniczych krajobrazów. W Rimini turyści maja do czynienia z jednymi z najdłuższych plaż w całych Włoszech. Jeśli ktoś chce uniknąć tłoku, najlepiej by się wybrał do Rimini przed lub zaraz po sezonie. Do spokojniejszych miesięcy wraz z sprzyjającą pogodą będzie należał maj, czerwiec, wrzesień, a także początek października. Kurort można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich położona jest bezpośrednio nad morzem, do niej zaliczają się plaże, pensjonaty, hotele, restauracje i sklepiki. Druga część, to typowo włoskie miasteczko ze starówką, architekturą włoską i panującym tu codziennym życiem mieszkańców.

Rimini – mapa

Przebywając tylko w Rimini, mapa nie jest potrzebna. Kurort nie jest duży i bez problemu można się tutaj szybko odnaleźć i poczuć jak w domu. Wystarczy tylko kilka spacerów po miasteczku, aby zorientować się gdzie są najważniejsze punkty i miejsca godne obejrzenia. Poza tym Włosi należą do bardzo kontaktowych nacji, więc z pewnością wskażą z pełną życzliwością potrzebną drogę.

Rimini – zwiedzanie

Osoby nastawione na zwiedzanie Rimini, powinny być świadome tego, że II woja światowa przyniosła tutaj sporo zniszczeń i ocalały tylko pojedyncze obiekty architektoniczne. Godna uwagi jest zachowana starówka oraz Palazzo del Podesta i Tempio Malatesiano. W tym miejscu można poczuć się jak w starych Włoszech, napić się włoskiej kawy w niewielkiej knajpce lub zjeść pyszne śniadanie. W pozostałych rejonach Rimini warto odwiedzić kluby i dyskoteki. Jest to idealna forma wypoczynku dla osób lubiących nocne życie. W ciągu dnia można skosztować kąpieli w Adriatyku, opalać się na malowniczych plażach, a także spróbować wielu rodzajów sportów wodnych, które oferowane są nie tylko przez hotele, ale także przez inne prywatne firmy.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com