WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Rzym - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie


Rzym nazywany jest miastem wiekowym, jakie przyciąga do siebie rocznie miliony trustów i pielgrzymów do bazyliki na Watykanie. Mapa Rzymu ciągle ulega zmianom, gdyż producenci starają się na niej umieścić coraz więcej miejsc odnowionych, wartych uwagi i możliwości przejazdów do sąsiednich miast i państw. To malownicze miasto położone jest nad Tybrem w otoczeniu wielu górzystych terenów, tak zwanych siedmiu wzgórz. Ponadto jest miastem zadbanym, gdyż jest główną siedzibą władz państwa włoskiego.

Co warto zobaczyć w Rzymie?


Nie ma miejsca, jakiego nie byłoby warto obejrzeć w Rzymie, każde jest warte uwagi, a także w każdym można znaleźć ciekawe propozycje na spędzanie wolnego czasu. Już Watykan jest nam w stanie pochłonąć wiele dni na dokładne zwiedzenie bazyliki św. Piotra, czy samego placu, jaki powstawał już od epoki wczesnego chrześcijaństwa, aż po renesans, do baroku włącznie. Największe Koloseum w obecnej chwili pod wpływem upływu czasu, niestety ulega zniszczeniu. Nazywane jest też Amfiteatrem Flawiuszów, w jakim niegdyś odbywały się walki morskie, czy gladiatorskie. Nie można zgubić najbardziej wymiarowego zabytku wszechczasów, jakim jest Panteon. Koniecznie należy zobaczyć drogę rzymską Via Appia Antica, czy zatrzymać się na Kapitolu.

Świątynie jakie trzeba zobaczyć.


Rzym ma wiele ciekawych świątyń, jakich nie można ominąć. Mogą nam one zapewnić duchowe atrakcje, jakie zapamiętamy do końca życia. Takie zwiedzanie nie może się odbyć w jeden dzień, potrzebujemy na nie minimum kilka dni. Głównymi zabytkami są tutaj Bazylika św. Jana na Lateranie, Stolica Piotrowa z Bazyliką i Placem, Bazyliki św. Pawła za Murami, Santa Maria Maggiore i rzecz jasna wspomniana już Bazylika św. Piotra, będąca jednym z największych kościołów na świecie.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com