WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

San Benedetto del Tronto - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Jedną z piękniejszych, włoskich miejscowości, zlokalizowanych tuż nad morzem Adriatyckim jest San Benedetto del Tronto. Turyści uznali je za największy ośrodek Riwiery Palmowej, który słynie między innymi z ciągnącego się wzdłuż morza palmowego deptaka. Nic więc dziwnego, że w San Benedetto del Tronto znajduje się wiele hoteli i ośrodków wypoczynkowych czy apartamentów, w których można zjeść kolację o zachodzie słońca nad brzegiem morza, czy obudzić się wraz z szumem morskich fal.

San Benedetto - zabytki

San Benedetto nie jest jednak tylko kurortem wypoczynkowym, obfituje bowiem w wiele ciekawych budowli historycznych i zabytkowych. Atrakcją San Benedetto jest również włoski park narodowy Gran Sasso, gdzie można zwiedzać nietypową i piękną włoską przyrodę. Nie można też przeoczyć historycznego miasteczka z pierwotną zabudową z kamienia. Do tego urokliwego miejsca rocznie przybywa ponad dwa miliony turystów, najwięcej z wszystkich turystycznych miejscowości w całych Włoszech. Zwiedzanie San Benedetto warto rozpocząć od wieży Torre dei Gualtieri, będącej jednocześnie najwyższym punktem miasta i zarazem jego głównym znakiem rozpoznawczym. Drugą charakterystyczną wieżą jest wieża Guelph. Następnym przystankiem historycznej wędrówki po San Benedetto del Tronto może być pałac Palazzo Piacentini zwany też wcześniej domem Fiorani. Warto też dotrzeć do rezerwatu rybnego, utworzonego na początku XX wieku, San Benedetto jest bowiem jednym z ważniejszych portów rybackich wybrzeża Adriatyckiego. Tam też znajduje się wielki targ rybacki, z pobliskim muzeum.

Hotele i pensjonaty - przewodnik po San Benedetto

Sięgając po przewodnik po San Benedetto można wyróżnić kilka ciekawych miejsc noclegowych, między innymi trzy gwiazdkowy hotel La Palazzina, albo Sayonara, czterogwiazdkowy Imperial, czy International, albo przyjemny i o ciepłym, domowym klimacie Pensjonat Del Castello. Ogólnie w mieście znajduje się ponad 120 hoteli i ponad 13 000 mieszkań do wynajęcia, które gwarantują wypoczynek i poznawanie włoskiej kultury w ciepłym, słonecznym klimacie.

Co oprócz plaż i morza?

Planując aktywny wypoczynek w San Benedetto ciekawym pomysłem jest wypożyczenie kultowego, włoskiego motoroweru Vespę ( o prędkości do 50 kilometrów na godzinę wystarczy prawo jazdy kategorii B), by wąskimi serpentynami pośród pagórków urządzić sobie wycieczkę w niezapomnianym, włoskim klimacie. Podczas takiej jednodniowej podróży na wyciągnięcie dłoni dostępny jest piękny krajobraz Apenin, unoszących się w górze Gran Sasso i Maiella. Dla bardziej wygodnych, miasto obfituje też w płaski obszar i piękne alejki, którymi można do wieczora spacerować, zahaczając o skąpane w słońcu błękitne wybrzeża. Wchodząc na te bardziej skaliste i górskie wybrzeża, gdzie najwyższe wzniesione jest 283 m nad taflą morza można zobaczyć w całej okazałości rozciągające się morze Adriatyckie.

San Benedetto - pogoda

Miejscowości nad Adriatykiem cieszą się rewelacyjną pogodą właściwie przez cały rok, niewątpliwie jednak słońce gwarantowane jest w typowym okresie letnim, gdzie z pewnością oprócz zwiedzania, możemy się raczyć szeroko oferowanymi sportami wodnymi czy całodziennymi kąpielami w morzu i basenie. Pogoda w lipcu, sierpniu i wrześniu utrzymuje się około 30 stopni w ciągu dnia i około 24 stopni w morzu. Zima w San Benedetto jest z pewnością łagodna, ale nie daje możliwości do wakacyjnych, morskich kąpieli, jest natomiast rewelacyjna na zwiedzanie.

Autor: Edyta Skrzek

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com