WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

San Martino - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie


San Martino di Castrozza – pogoda

Jeśli chodzi o pogodę w San Martino di Castrozza to średnie temperatury największe są w lipcu i sierpniu ok. 29 °C. Jeśli ktoś nie lubi, aż tak dużych upałów to dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do tej miejscowości w czerwcu 27 °C lub wrześniu średnie temperatury wynoszą wtedy ok. 25 °C.
W grudniu, styczniu i lutym średnie temperatury w dzień są odpowiednio 7 °C, 6 °C i 9 °C natomiast w nocy wahają się od -2 °C do -5 °C. Są to najbardziej oblegane miesiące w San Martino di Casrozza. Jeśli chcemy pojeździć na nartach to możemy zrobić to jeszcze w marcu, temperatury to 15 °C w dzień i 2 °C w nocy. Zaletą tego rozwiązania jest to, iż nie trafiamy na szczyt sezonu i ceny powinny być nieco niższe. W miesiącach zimowych godzin nasłonecznionych jest trzy do czterech, natomiast ta sama statystyka dla miesięcy letnich wynosi siedem do ośmiu godzin w pełnym słońcu.

San Martino di Castrozza – opis, atrakcje i zwiedzanie

San Martino di Castrozza to znany ośrodek narciarski, zlokalizowany w północno-wschodniej części rejonu Trentino, u stóp pasma górskiego Pale di San Martino, otoczony Parkiem Naturalnym Paneveggio. Ośrodek ten jest bardzo sławny, posiada trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności od wyczynowych po amatorskie, ponadto 95% stoków jest sztucznie naśnieżana w razie potrzeby. Można tu spotkać również snowboardzistów i ski-alpinistów.

San Martino di Castrozza -zwiedzanie

Na południe od San Martino jest piękna dolina Val Cimon, w niej znajduje się miejscowość Fiera di Orimeiro oddalona o 13 km od kurortu z XV wiecznym kościołem z pięknymi freskami, oraz ruiny średniowiecznego zamku.

San Martino di Castrozza –atrakcje

W samym San Martino znajduje się solarium, sauna, lodowisko i basen kąpielowy, oraz masa pieszych szlaków. Oprócz tego pełno jest sklepów lokali rozrywkowych typu knajpki czy dyskoteki i puby w których ludzie bawią się do późnych godzin nocnych.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com