WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

San Remo - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Przewodnik po San Remo, co warto zwiedzić?

San Remo to turystyczna miejscowość we Włoszech, która jest położona nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się ona w północno-zachodniej części państwa, w regionie określanym jako Liguria lub Włoska Riwiera.
Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów, ze względu na przepiękne krajobrazy ale także liczne rozrywki jakie oferuje swoim gościom. Miejsce to bywa również określane Miastem Kwiatów ze względu na odbywające się tutaj parady kwiatowe i barwne rynki, które przykuwają spojrzenia gości z całego świata.
Przepiękna starówka San Remo położona na wysokim wzgórzu z pewnością spodoba się turystom. Warto pamiętać, że miasto zostało założone jeszcze za czasów Cesarstwa Rzymskiego, możemy więc natknąć się na dawne budowle i choć na chwilę przenieść się w okres antyczny.

Wydarzenia kulturalno-sportowe w San Remo

San Remo słynie z wielu imprez kulturalnych, które przyciągają tłumy turystów.
Najsłynniejszym jest tu Festiwal Piosenki Włoskiej, który posiada ponad 60-letnią tradycję. Należy on do najstarszych festiwali muzycznych w Europie, porównywany z Eurowizją czy naszym rodzimym Sopot Hit Festiwalem. Na festiwalu prezentowały się takie gwiazdy jak np. Eros Ramazotti, Alice czy Umberto Tozzi.
W San Remo odbywa się również popularny marcowy wyścig kolarski o trasie Mediolan-San Remo oraz cieszący się rosnącym zainteresowaniem The World Festival of Creativity in Schools, w którym możemy podziwiać artystów prezentujących swoje umiejętności w dziedzinie tańca, muzyki lub teatru.
W miejscowości tej warto również odwiedzić kasyno – dorównujące swojej sławie kasynie z Monte Carlo.

Pogoda

Warunki pogodowe w San Remo, podobnie jak w całej Ligurii, zachęcają do odwiedzin tego miasta przez cały rok. Od maja do października możemy spodziewać się tutaj prawdziwych upałów (z największym nasileniem w czerwcu, lipcu oraz sierpniu) ze średnią temperaturą w ciągu dnia ok. 24-26°C. Temperatura wody w tym okresie jest zbliżona do temperatury powietrza, co zachęca do wodnych igraszek.
Zima w San Remo jest bardzo łagodna, a temperatura bardzo rzadko spada tutaj poniżej zera. Średnio słupek rtęci wskazuje 10°C.

Mapa

Wybierając się do San Remo na urlop, nie zapomnijmy o zaopatrzeniu się w dobry przewodnik po mieście. Mnogość atrakcji sprawia, że łatwo możemy zagubić się w wąskich uliczkach. Zainwestujmy zatem w plan, na którym zaznaczone będą wszystkie kluczowe punkty miasta, a zwiedzanie starożytnego San Remo będzie prawdziwą przyjemnością.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com