WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

St. Moritz - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie


Najpiękniejszym i najsłynniejszym ośrodkiem wypoczynkowym, gdzie słońce świeci cały rok jest St.Moritz. Między jeziorami Górnej Engadyny położonej 1856 m. n. p. m. rozciąga się niesamowity klimat i niepowtarzalna atmosfera. Znajdujący się tam kurort to ekskluzywne miejsce przyciągające sportowców, artystów, polityków i każdego, który miał możliwość zetknąć się, choć przez chwilkę z tym niesamowitym miejscem.

Będąc tam możemy przeżyć niesamowitą przygodę wyruszając na śnieżne safari. Punktem wyjściowym jest najwyżej położony szczyt w Engadynie-Furtschellas w Sils-na na który dostaniemy się bez trudu kolejką górską. Dalej udajemy się stromym zboczem lodowca do wyciągu Giand'Alva, aby dotrzeć do słynnej trasy Hahensee, prowadzącej na drugą stronę doliny. Pobudzeni wrażeniami jedziemy by dostać się aż do Celeriny.

Aby pokonać trasę 88 km. musimy zadbać o kondycje. Osoby, posiadające "Karty gościa", mają od razu zapewniony bilet na kolejki górskie, autobusy, kupon parkingowy oraz kartę kredytową, która zawarta jest w karcie gościa. Taka ekskluzywna oferta daje mnóstwo korzyści i udogodnień. W ten sposób bez trudu dostajemy się do miejsc pełnych atrakcji, takich jak Diavolezza, czy Lagop. Możemy udać się do Szwajcarskiego Parku Narodowego w Dolnej Engadynie. Aby doznać innych wrażeń fundujemy przejażdżkę Ekspresem Bernina do Pushlav, lub „Ekspresem Lodowcowym” do Chur.
Pogoda sprzyjająca latem czy to zimą przyciąga turystów do ciągłego udoskonalania swych sił i nauki nowości sportowych. Lato sprzyja przede wszystkim do długich wspinaczek górskich i wędrówek. Inni mogą spróbować żeglowania, mogą też uprawiać windsurfing, grać w tenis, czy jeździć konno. St.Moritz urządzone ze smakiem jest także rajem golfowym, które pozwala cieszyć się otaczającym pięknem krajobrazu. St.Moritz, jedno z najbardziej eleganckich miejsc na świecie zyskało swoją sławę dzięki sportom zimowym, wymyślonych 150 lat wcześniej.

Pierwszy wyciąg narciarski zainstalowano w 1935 roku i już dwukrotnie organizowano tam Igrzyska Olimpijskie. Największe atrakcje to Corvatsch. Jej trasy prowadzą między górami a łąkami alpejskimi z Muerel do Furtschellas. W górnej części lodowca znajduje się grota do której chętnie zaglądają turyści. Warte obejrzenia jest Muzeum Segatiniego, któremu zostało ono dedykowane. Malarz swoje ostatnie lata spędził na Engadynie, tworząc dla niej dzieła. Atrakcją jest Ekspres Bernina, gdzie trasami Europy docieramy po samo centrum Puschlav. Wspaniały Park Narodowy rozciągający się aż na172 km2, zachwyca nienaruszoną przez człowieka naturą.

Warto udać się na szlak wędrowny prowadzący między szczytami Muottas Muragl na wysokości 2300, gdzie rozciąga się piękny widok na Engadyne. Ciekawostką może wydać się fakt, iż od 100 lat kursuje tam kolejka. Ważne wydaje się to, że kolejki górskie zawarte są w cenie noclegu, dzięki czemu korzysta się z nich za darmo. Identycznie jest z lokalnymi środkami transportu publicznego jakim jest autobus czy Koleje Retyckie.

Osoby wypoczywające w bardziej klasyczny sposób, z pewnością zadowolą jazdy na rowerze górskim, którym miło przejechać się po trasach wyznaczonych na całej dolinie. Trasy sną tak przemyślane, aby z łatwością każdy mógł się poruszać. Zwolenników ekstremalnych wyzwań do jazdy zachęcają strome zbocza.

Jak widać St.Moritz to miejsce stworzone tak, aby każdy bez względu na wiek, czy grupę sprawnościową mógł znaleść coś dla siebie. Miejsca szczodrze obdarowanego przez naturę nie można zapomnieć, ponieważ tak jak każde inne miejsce na ziemi, posiada ono swoje zwyczaje, mieszkańców i tradycje.

Autor: Sebastian Szymczak

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com