WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Strefa czasowa we Włoszech - jaki czas, która godzina, czas letni i zimowy

Strefa czasowa we Włoszech jest taka sama jak w Polsce. Nie ma żadnych wyróżniających się różnic czasowych, jakie miałyby wpływ na nas samych. Jadąc więc do Włoch, nie musimy zmieniać zegarka, a także zabierać ze sobą zupełnie innej strefy czasowej. Dzięki temu nie musimy się martwić, że kogoś obudzimy dzwoniąc do niego wieczorem, czy też, że komuś będziemy przeszkadzać.

Czas letni

Podobnie jak w Polsce, czas letni rozpoczyna się w Marcu, lub Kwietniu w zależności od podejścia do tego danego miejsca. W lecie każdy z nas planując takie wycieczki, zwraca uwagę na to, jak długo będzie mógł spacerować. Rozwiązaniem są jak najbardziej wycieczki, przykładowo z rana po różnego rodzaju zabytkach, gdzieś do popołudnia, później można iść na obiadokolację i na długi spacer u wybrzeży włoskich miast. Lato jest też porą, kiedy znajduje się we Włoszech wielu turystów, co też można zauważyć po zatłoczonych plażach, a także placach, takich, jak Plac św. Piotra, czy Piazza Navona. Praktycznie większość Polaków bierze urlopy porą letnią, kiedy mogą zażyć słońca, a także, kiedy mają okazję się przy nim poopalać.

Czas zimowy

Do zimowych miesięcy należą jak najbardziej Grudzień, Styczeń i Luty. Czas jednakże na wszelakie spacery, czy też wyjazdy jest ograniczony. Dzień jest zdecydowanie krótszy i nie można wszystkiego odwiedzić poprzez problem temperatur. Podczas takiego dnia, zdecydowanie więcej można rozmawiać, czy też przechadzać się po muzeach, bądź galeriach. Dobrym planem jest odwiedzenie jednego, czy dwóch kościołów, aby nie mieć później za złe sobie, że nie obejrzało się najważniejszych zabytków dokładnie.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com