WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Sycylia - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie

Sycylia – podstawowe informacje turystyczne

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, która od lat przyciąga turystów swoim śródziemnomorskim klimatem, oryginalną kuchnią oraz niezwykłymi zabytkami.
Najsłynniejszą miejscowością na Sycylii jest Palermo oraz Taormina, założona około 300 lat przed naszą erą. Do dziś miejscowość zachwyca swoją architekturą, dobrze zachowanym teatrem greckim czy zamkiem.
Sycylia to doskonałe miejsce na spędzenie urlopu – zarówno w formie aktywnej, ale również na wyjazdy z dziećmi czy urlopy osób starszych.
Zarówno miłośnik historii i zabytków oraz urlopowicz lubujący się w wylegiwaniu na plaży znajdą tu coś dla siebie, ponieważ Sycylia jest wyspą o bardzo zróżnicowanej kulturze i tradycji, wyspa ta doskonale łączy w sobie starożytność z nowoczesnością.

Palermo i Taormina na Sycylii

Stolicą wyspy jest Palermo, która symbolicznie łączy w sobie wszystkie wyjątkowe cechy Sycylii. Czeka tu na nas wyjątkowa kuchnia, wspaniałe zabytki (dawne kościoły, zamki i pałace), doskonała pogoda oraz wiele miejsc na imprezy i nocne życie. Punktem obowiązkowym jest zwiedzenie Pałacu Królewskiego z nietypowym, stalaktytowym sklepieniem.
Palermo polecane jest w szczególności dla osób, które lubią przebywać w miejscach tętniących życiem, oferującym wiele atrakcji i rozrywek.
Z kolei Taormina należy do spokojniejszych osad turystycznych, miejsce to wybierają często rodziny z dziećmi czy osoby, które pragną odpocząć od zgiełku wielkiego świata. Miasto to urzeka również malowniczym widokiem na wulkan – Etna.

Pogoda na Sycylii

Zimy na Sycylii są bardzo łagodne ze względu na panujący na tym terenie klimat śródziemnomorski. Sezon turystyczny zaczyna się tutaj na przełomie maja i czerwca, trwając do końca września (października). Wtedy na wyspie możemy spodziewać się prawdziwych upałów, sięgających nawet do czterdziestu stopni w cieniu.
Jeśli jednak nie zależy nam na odpoczynku na plaży, warto skusić się na przyjazd na Sycylię w okresie wiosennym. Kwitnąca roślinność, przepiękne gaje oliwne i umiarkowane temperatury sprawiają, że w okresie tym napływa do wyspy coraz szersze grono turystów.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com