WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Toskania - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie

Toskania jest kolejnym pięknym regionem, jaki ponad wszystko jest warto zobaczyć. Jej stolicą jest bogata w zabytki Florencja. Toskania graniczy z Lacjum, czy Umbrią, a także przynależą do niej wyspy Archipelagu Toskańskiego. Należy do niej także bardzo znana prowincja Piza, czy Siena. Już od najdawniejszych wieków przebywają tam artyści światowej sławy, zarówno malarze, rzeźbiarze, jak i architekci, nie pomijając opery i operetki.

Miasta, jakie warto zobaczyć

Z wszystkich miast, jakie przynależą do Toskanii, najbardziej znane są Piza, Siena i oczywiście Florencja. W Pizie mamy na podstawie całego zespołu katedralnego, piękny opis stylu romańskiego. Turyści zdecydowanie najbardziej kojarzą krzywą wieżę, jaka jest tamtejszą dzwonnicą, do jakiej przynależy baptysterium i katedra. Najwspanialszą dzielnicą jest Florencja, w jakiej można podziwiać kolejny zespół katedralny, do jakiego należy Katedra Santa Maria del Fiore, na jakiej główną kopułę zaprojektował Filippo Brunelleschi. Jest ona o tyle ważna, iż jest drugą największą kopułą, zaraz po Bazylice św. Piotra. W sienie można podziwiać gotycką katedrę i protorenesansowi malarstwo.

Turystyka w Toskanii

Będąc w obojętnie jakiej prowincji Toskanii, koniecznie trzeba spróbować tamtejszej kuchni, obejrzeć szeroko rozwiniętą turystykę, czy też zabytki i światowej sławy muzea, do jakich należy Galeria Urbino. Nie można ominąć miejsc w jakich bywał Leonardo da Vinci, Piero Della Francesca, czy Andrea Bocelli. Jest to przysłowiowa stolica sztuki i kultury, jaka może wiele wnieść w nasze życie.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com