WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Tre Valli - pogoda, mapa, opis, atrakcje, zwiedzanie


Tre Valli-pogoda

W Tre Valli – średnie temperatury niewiele przekraczają 0 °C w miesiącach zimowych, podobnie jest w listopadzie i w marcu. Natomiast w miesiącach wakacyjnych temperatura oscyluje wokół 10 °C.

Tre Valli- opis

W skład Dolomitów wchodzi region Tre Valli, który składa się z trzech części: San Pellegrino Pass, Moena – Alpe di Lusia i Falcade. Region ten wiele razy zdobywał pierwsze miejsce w rankingu najlepszych terenów do narciarstwa we Włoszech. Znajduje się tu 100 km tras narciarskich, które są w 95 % naśnieżane. Łącznie jest 27 wyciągów. Karnety dla dorosłych to wydatek od 36-46 Euro na i 25-32 Euro na dzień. Natomiast karnety na 6 dni to wydatki odpowiednio rzędu 200 i 150 Euro. Najdłuższa trasa to 10 km, a różnica poziomów to 850 metrów. Sezon narciarski trwa od 27 XI do 10 IV.

Tre Valli- najciekawsze atrakcje i miejsca do zwiedzania

Ten malowniczy rejon Dolomitów łączy trzy piękne doliny alpejskie: Val di Fassa, San Pellegrino i Val Biois, które są połączone siatką najnowszej generacji wyciągami. Zarówno początkujący jak i średniozaawansowani będą zadowoleni z czekających na nich stoków narciarskich, o których jakość dbają władze. Wszystko to przepięknie komponuje się z rejonem Tre Vali, czyli górską scenerią, malowniczymi krajobrazami i dobrą infrastrukturą oraz włoską atmosferą. Innymi udogodnieniami są duża przepustowość wyciągów, szeroka oferta dla narciarzy biegowych i możliwość jazdy off piste (back country). Wady natomiast to mała oferta atrakcji apres-ski i skromna ilość atrakcji dla snowboardzistów. Góra którą warto zobaczyć to Col Margherita 2513m zwana tarasem Dolomitów. godna uwagi jest również Przełęcz San Pelegrino.

Autor: Katarzyna Helm

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com