WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Ventimiglia - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Wybierając się do Włoch, warto na swoją mapę nanieść kilka miast, jakie warto jest zobaczyć. Na północy państwa włoskiego, położona jest Ventimiglia, jaka ma dla nas bogatą propozycje, na fantastyczne spędzenie wakacji. Kiedy tylko temperatura przekracza 20 stopni w cieniu, na niebie można obserwować lazurowy błękit, a także ruiny zabytków pośród niezwykle intensywnie zielonych traw. W mieście pojawiło się wiele paleolitycznych znalezisk, jakie dały początek wielu cywilizacjom.

Najważniejsze zabytki i miejsca, jakie warto zobaczyć

Każde miasto zawiera z sobie coś, dzięki czemu zwiedzanie jest przyjemne. W przypadku Ventimiglii, są to liczne ruiny, a także pozostałości po rzymskim teatrze, nieliczne elementy zachowanych mozaik malarstwa monumentalnego, czy Kościół San Michele Arcangelo. Dodatkowym miejscem, jakie przyciąga tłumy, w chwili, kiedy jest ładna pogoda, jest wzgórze z widokiem na nowe miasto. Z niego można obejrzeć liczne tereny, jakie należą zarówno do starych, jak i zupełnie nowych miejsc.

Pobliskie miejsca warte uwagi

Miejscem, jakie jest zdecydowanie najbliżej pięknego miasta, jest Riwiera Francuska. Współgraniczy ona z piękną Ventimiglią, jaka jest miastem partnerskim dla Francji. Fakt położenia jej obok Lazurowego Wybrzeża, znacznie pozwala rozwijać się ekonomicznie mieszkańcom pobliskich regionów. Przez większość wakacji pogoda jest słoneczna, niekiedy nawet za bardzo daje się we znaki. Zawsze jadać w takie miejsce, warto jest przejrzeć informacje synoptyczne z minionych lat, a także zapowiedzi na najbliższy czas. powoli już pojawiają się informacje, jakie szacują, że wakacje będą naprawdę słoneczne.

Autor: Katarzyna Feć

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com