WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Wczasy dla seniorów we Włoszech - gdzie mogą spokojnie wypocząć starsi ludzie

Seniorzy generalnie, w zależności od samopoczucia, werwy i preferencji mogą spędzać wczasy we Włoszech wszędzie.

Najpopularniejsze jednak są winnice włoskiej Toskanii, ale i Riwiera Adriatycka – z jej urokliwymi miasteczkami, zabytkami i deptakami kurortów w rodzaju Rimini. Od stuleci popularne jest San Remo. To bardzo znany kurort (miejsce słynnego festiwalu włoskiej piosenki), dawne miejsce pobytu europejskiej arystokracji, zdaniem niektórych jednak, San Remo, największą sławę ma już za sobą.

Dziś odrestaurowane miasteczko oferuje romantyczne spacery sławetną, wysadzaną palmami promenadą i atrakcje zabytkowego kasyna. Jest tutaj także ulubiona willa fundatora nagrody Nobla - Alfreda Nobla, oraz jedna z niewielu zabytkowych, prawosławnych Cerkwi we Włoszech.

Piękne są także Genua i okolice Liguryjskiej riwiery na północy Włoch, obejmujące niemalże 300 kilometrów morskiego wybrzeża. Tutaj praktycznie każde miasteczko, wioska ulokowało się w malowniczych krajobrazach klifów i piaszczystych plaż. Małe rybackie osady żyją własnym, spokojnym rytmem, mnóstwo tutaj cennych i przepiękny zabytków starożytności rozlokowanych nawet w małych, wąskich uliczkach (zwanych lokalnie carrugi).

W samej Genui, stolicy tego regionu znajdują się zabytki upamiętniające Krzysztofa Kolumba (Genua jest jego rodzinnym miastem). Z kolei w Albenga, prócz zabytków, z których bodaj najcenniejszym jest katedra San Michele z V wieku i rzymski akwedukt, ruiny amfiteatru oraz rynek starego miasta. Można tam także w spokojnych zatokach zażywać morskich kąpieli. Miło się tutaj pływa łódkami. Tutejszy kurort - Alassio, kusi ponad trzy kilometrową piaszczystą plażą okalającą przepiękną zatokę. Miejsce to słynie z tego, że odwiedzają je sławni goście.

Niektórzy pamiętać mogą uroki (znanego z piosenek), Portofino. Tutaj nie ma co prawda plaż, ale są za to malownicze widoki na klify (odbijające się malowniczo w lazurowej wodzie morskiej) i przepiękna, niegdysiejsza rybacka wioska. Nie ma tutaj przepychu, ale prostota – choć od lat odwiedzali tę plażę gównie zamożni tego świata.

Zatrzymać można się też w niewielkim Rapallo. Są tutaj bowiem, niedrogie hoteliki i szeroka, przyjemnie piaszczysta plaża.

Autor: Sebastian Szymczak

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com