WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Wizy, ambasady, ważne telefony - przydatne informacje we Włoszech

Dzięki temu, że wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, możemy swobodnie korzystać z otwartych granic. Jednym z państw, do jakich możemy swobodnie wyjechać, są właśnie Włochy. Aby bez żadnego problemu, znaleźć się na terenie Włoch, wystarczy nam paszport, bądź dowód osobisty, jaki posiadają już nawet niepełnoletni Polacy, jako tymczasowy. Dobrze jest mieć zapisany numer do ambasady, bądź innej placówki dyplomatycznej, aby w razie zagubienia takiego dokumentu, mieć szansę na powrót do domu. Wszelakie informacje możemy także uzyskać w formie przewodnikowej poprzez zakupienie danej książeczki w kiosku, czy poprzez znalezienie wiadomości w sieci.

Przepisy celne – co warto wiedzieć?

Każdy wybierając się na urlop, zabiera ze sobą kieszonkowe, jednakże istnieją pewne zasady, do jakich należy się stosować, aby bezpiecznie transportować gotówkę. Mimo, iż nikt nie daje nam wytycznych, ile możemy zabrać, to jednak mamy obowiązek informować straż graniczną o sumach przekraczających 10 000 Euro. Kolejna sprawa najbardziej interesuje właścicieli zwierząt, gdyż chcący zabrać swoich pupili na wakacje, koniecznie musza wyrobić im paszporty, co jest zgodne z przepisami, jakie wprowadziła w 2004 roku Unia Europejska.

Bezpieczny urlop, ważne wiadomości

Każdy z nas jadąc w obce miejsce, słusznie obawia się utraty pieniędzy, czy też dokumentów. Musimy pamiętać o najważniejszych numerach, jakie pozwolą nam wezwać pomoc w sytuacji pobicia, czy zagubienia torebki, bądź portfela z zawartością. Najważniejsze numery to oczywiście numer na policję – 113, a także numer ogólny, pod jakim możemy zgłaszać wszelakie sprawy – 112. Musimy pamiętać o automatycznym kontakcie z polskimi placówkami, w celach blokady środków na koncie, czy też dowodu osobistego.

Autor: Feć Katarzyna

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com