WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Wybrzeże Kampanii - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Przewodnik po Wybrzeżu Kampanii

Wybrzeże Kampanii to jeden z bardziej malowniczych terenów Południowych Włoszech. Teren ten położony jest nad Morzem Tyrreńskim, co znacznie podnosi jego walory turystyczne.
Stolicą regionu jest Neapol – zamieszkane przez prawie milion osób miasto, które obok Rzymu i Mediolanu należy do najważniejszych metropolii Włoch.
Dlaczego warto odwiedzić Wybrzeże Kampanii? Może zachęci nas do tego tłumaczenie z łaciny nazwy tego regionu - „szczęśliwy kraj”.
Ze względu na naprawdę liczne atrakcje i zabytki, warto poświęcić Kampanii sporo dni urlopu, aby chociaż przez chwilę poczuć klimat tego starożytnego obszaru.

Zabytki warte obejrzenie w Kampanii

Zwiedzając Wybrzeże Kampanii, koniecznie należy znaleźć kilka dni na odwiedzenie Neapolu. Jest tu naprawdę sporo zabytków i atrakcji, jakie powinniśmy zobaczyć. Przede wszystkim skierujmy swoje kroki do Museo Archeologico Nazionale, w którym zgromadzone są najcenniejsze znaleziska w Pompejach i Herkanulum. Miłośników średniowiecznych warowni z pewnością zainteresuje Zamek Jajeczny, zlokalizowany na niewielkiej wysepce, w centrum miasta oraz Nowy Zamek – wizytówka miasta.
Warto również znaleźć czas na pospacerowanie po klimatycznych uliczkach Neapolu i podziwianie przepięknego krajobrazu – ze słynnym Wezuwiuszem w tle.
Po zwiedzeniu Neapolu, koniecznie udajmy się na wycieczkę do Pompeji oraz Herkulanum – miast, które w I wieku Naszej Ery zostały zniszczone przez wybuch wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny umożliwił doskonałe zachowanie się architektury tamtych czasów. Czeka nas wspaniała wycieczka historyczna, dzięki której z pewnością przybliżymy sobie życie dawnych Rzymian.

Plaże w Kampanii

Oprócz starożytnych zabytków, Wybrzeże Kampanii może nam również zaoferować malownicze plaże, znajdujące się praktycznie wzdłuż całej linii Wybrzeża. Bardzo dużą popularnością wśród turystów cieszy się region Sorrento, zlokalizowany naprzeciw Wezuwiusza, dzięki czemu czekają tam na nas naprawdę przepiękne krajobrazy.
Mniej popularny od Sorrento jest region Cilento. Mniejsza ilość turystów sprawia, że lokalizację tą wybierają często rodziny z dziećmi. Idealne miejsce na wypoczynek, z dala od tłumów.

Pogoda w Kampanii

Klimat Wybrzeży Kampanii jest bardzo łaskawy dla miłośników ciepła i słońca. Przez cały rok średnia temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 10-12°C. Oczywiście w sezonie turystycznym – od maja do października w Kampanii czekają nas prawdziwe upały.
Temperatura wody w tym okresie wynosi powyżej 22°C, co oznacza, że stanowi ona świetne miejsce do zabaw dla dzieci i dorosłych.

Mapa

Polskę od nadmorskiej Kampanii dzieli ponad 2000km, z tego powodu przede wszystkim poleca się podróże samolotem do Włoch zamiast wielogodzinnej jazdy samochodem.
Wybrzeże Kampanii znajduje się w Południowych Włoszech nad Morzem Tyrreńskim.
Oprócz nadmorskiego krajobrazu, Kampania oczarowuje nas wysepkami – jedną z najbardziej popularnych jest Wyspa Capri.
W tym regionie nie zabraknie także atrakcji dla miłośników górskich wspinaczek – zapierające dech w piersiach krajobrazy, czekają na nas po wspięciu się na Monte Solaro.
Tak zróżnicowany geograficznie teren to prawdziwy raj dla turystów i miłośników Italii.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com