WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Wybrzeże Liguryjskie - pogoda, przewodnik, mapa, zwiedzanie

Wybrzeże Liguryjskie – przewodnik

Wybrzeże Liguryjskie, położone nad Morzem o tej samej nazwie, to ciągnąca się przez 300km linia plaż, która co roku przyciąga tłumy turystów. Teren ten otoczony jest pasmem gór, co sprawia, że krajobrazy na Wybrzeżu zapierają dech w piersiach – wyobraźmy sobie tylko jak piękne musi być morze otoczone szczytami górskimi.
W regionie możemy znaleźć zarówno plaże piaszczyste, kamieniste oraz dzikie, nieużytkowane. Miejsce to jest wprost idealne do uprawiania wodnych sportów, takich jak windsurfing.
Określenie Wybrzeże Liguryjskie jest dość rzadko używane, teren ten jest dobrze znany jako Włoska Riwiera.

Zwiedzanie Wybrzeża Liguryjskiego – zabytki

W regionie Liguryjskim, głównym miastem jest Genua, położone nad Zatoka Genueńską – rodzinne miasto odkrywcy Krzysztofa Kolumba. Obecnie dla Włoch jest to istotny port morski.
Warto zwiedzić tutaj dom Krzysztofa Kolumba, Stary Port z muzeum morskim oraz XIII-wiecznym Pałacem. Wzdłuż słynnej alei Via Garibaldi spotkamy przepiękne pałace – Doria Tursi, Bianco oraz Pałac Rosso. Zainteresować może nas także XII-wieczna latarnia morska.
Miłośnicy klimatów średniowiecznych powinni udać się do miasteczek Albena i Noli.
Osoby, które uwielbiają luksus i ekskluzywny wypoczynek, będą się wyśmienicie czuć w niewielkiej miejscowości Portofino. Znajdziemy tutaj kościół San Giorgio ze szczątkami św. Jerzego, piękną latarnię morską oraz park krajobrazowy wzdłuż wzgórza.

Odpoczynek wzdłuż Wybrzeża

Szukając miejsc do wypoczynku wzdłuż Wybrzeża, warto odwiedzić San Remo. Położone nad Morzem, przyciąga nie tylko zadbanymi i dostosowanymi do potrzeb turystów plażami, ale również słynnym Festiwalem Piosenki Włoskiej, której od lat jest gospodarzem.
Spośród wielu miejscowości nadmorskich, warto także wymienić Finale Ligure, Alassio, Levanto czy Diano Marina.

Pogoda na Wybrzeżu

Dzięki położeniu od południowej strony, teren ten jest doskonale nasłoneczniony, a dzięki temu – ciepły praktycznie przez wszystkie miesiące. Upalne lato, ze średnimi temperaturami w najcieplejszych miesiącach dochodzącymi do 30°C. Łagodne zimy sprawiają, że także od listopada do kwietnia, na Wybrzeżu Liguryjskim można spotkać wielu turystów – zafascynowanych zabytkami tego obszaru.
Temperatura wody podczas sezonu letniego wynosi ok. 24-26°C, co daje duży komfort podczas kąpieli.

Mapa

Wybrzeże Liguryjskie znajduje się w Północno-Zachodniej części Włoszech. Teren ten znajduje się blisko francuskiej granicy i jest przedłużeniem słynnego Lazurowego Wybrzeża.
Teren jest dość górzysty i skalisty z Apeninami Liguryjskimi.
Region ten jest dobrze skomunikowany – jeśli zdecydujemy się na podróż samolotem nie musimy się obawiać o transport – włoskie koleje pozwolą nam podróżować do każdego zakątka tej malowniczej okolicy.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com