WŁOCHY-WAKACJE.COM
PORADY DLA TURYSTÓW

Z dzieckiem (dziećmi) na wakacje do Włoch - co zabrać, porady, leki

Co warto zabrać wyjeżdżając do Włoch z dziećmi?

Planując urlop we Włoszech z dziećmi, warto pamiętać, że klimat śródziemnomorski, który odpowiada za przepiękną pogodę w miesiącach letnich, może być trudny do zniesienia dla naszych pociech. Dlatego przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w nakrycia głowy, przewiewne ubrania, ale także luźne koszulki i spodenki z długimi rękawkami czy nogawkami. Oczywiście niezbędny jest tu także krem z filtrem o wysokim faktorze, aby uniknąć poparzeń. Jeśli nasze dziecko ma wrażliwą skórę i łatwo się opala, przemyślmy wyjazd na urlop na okres o mniejszym nasłonecznieniu, kiedy nie czekają na nas czterdziestostopniowe upały. Pomyślmy o wyjeździe na przełomie maja i czerwca. Oprócz niższych temperatur, ma to także dodatkową zaletę – mniejsza ilość turystów na plażach.
Jeśli mamy miejsce w walizkach, warto zabrać ze sobą gadżety do kąpieli malucha w wodzie – gumowe opaski na ramiona, koła ratunkowe i inne. Hotele często oferują nam leżaki lub ręczniki do opalania, zabawki do kąpieli jednak polecam zabrać swoje.

Leki, o których powinniśmy pamiętać

Jak przy każdym urlopie z dzieckiem, powinniśmy zabrać ze sobą niezbędne leki.
Inny klimat, woda oraz dieta, mogą wywołać u naszego dziecka zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Nie zapomnijmy ze sobą preparatów na biegunkę i probiotyków. Aby jednak uniknąć tych przykrych konsekwencji, zaopatrujmy się na miejscu tylko w wodę butelkowaną, unikajmy napojów z lodem, a wszystkie warzywa i owoce dokładnie opłukujmy przegotowaną wodą.
Koniecznie weźmy ze sobą także leki na gorączkę (zawierające paracetamol), ale również spray z pantenolem. We włoskim klimacie bardzo łatwo o oparzenia wrażliwej skóry dziecka, a pantenol złagodzi zaczerwienienia i ból.
Niezbędny jest także zapas plastrów, wody utlenionej i innych preparatów na otarcia i skaleczenia oraz środki przeciwko chorobie lokomocyjnej – jeśli oczywiście nasze pociechy mają z tym problem.

Inne przydatne gadżety

Jeśli do Włoch wybieramy się samochodem, musimy zorganizować dzieciom czas podczas długiej podróży. Pomogą nam w tym turystyczne zabawki i gry, ale także tablety, które zamontowane przy tylnym siedzeniu, mogą skutecznie zająć dziecko bajkami czy ulubionymi filmami.
Podróż samolotem jest dużo krótsza i łatwiejsza, jednak również trzeba przygotować się na marudzenie znudzonego dziecka – szczególnie podczas oczekiwania na lotnisku. Zabierzmy ze sobą ulubione maskotki malucha, aby czuł się bezpieczniej.

Autorka: Anna Prabucka

Wszystkie prawa do strony Włochy-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Włochy-Wakacje.comProjekt strony i wykonanie - CRESEO.com